28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Burmistrz Boguchwały odnośnie planów przyłączeniowych Rzeszowa

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj (tj. 30 grudnia) Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkola wystosował list otwarty do Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Dotyczył on planów przyłączeniowych Miasta Rzeszowa.

  Burmistrz napisał w liście, że sposób i forma, w jaki Miasto Rzeszów realizuje plany swojego poszerzania są nie do zaakceptowania, przez co Gmina jest zmuszona bronić Racławówkę i Kielanówkę. Wiesław Kąkola podkreślił, że samorząd aby dobrze funkcjonować nie może być pozbawiany kolejnych obszarów.

  W tym momencie już same plany odłączenia jakiejkolwiek części naszej Gminy stawiają pod znakiem zapytania dotychczasowe i nowe inwestycje na całym obszarze. Pozbawiają nas dalszych możliwości rozwoju.

  – czytamy w liście.

  Burmistrz Boguchwały w piśmie skrytykował fakt, iż Rzeszów jako stolica województwa wykorzystuje swoją siłę do podbojów okolicznych terenów i nie przejmuje się interesami sąsiednich gmin.

  Jeżeli faktycznie zależy Panu Prezydentowi na polepszeniu jakości życia mieszkańców Rzeszowa i gmin ościennych, to zapraszam do merytorycznego dialogu i partnerskiej współpracy.

  – podsumował.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -