17,9 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „STAL”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwają prace przy modernizacji Stadionu Miejskiego w Rzeszowie. Ma on spełniać wymogi ekstraklasowe PZPN-u.

  Stadion przy ul. Hetmańskiej przeszedł już kilkuetapową rozbudowę. Szatnie i zaplecze sanitarne już teraz spełniają wymogi, jednak sam obiekt nie jest jeszcze przystosowany do gry na poziomie 1 ligi. Aby otrzymać licencję na występy na tym szczeblu, stadion musi posiadać podgrzewaną płytę boiska oraz oświetlenie o wymaganej mocy.

  Na Stadionie Miejskim zostanie położona nowa murawa. Wykonawca zajął się przebudową węzła ciepła, który posłuży do podgrzewania płyty głównej. Powstaną też dwa 61-metrowe maszty oświetleniowe, które będą znajdowały się na koronie stadionu. Na boisku bocznym natomiast ściągnięta została murawa i instalowana jest instalacja nawadniająca.

  Przebudowany zostanie także tor żużlowy. Powstanie nowe odwodnienie i inne elementy, które są wymagane dla organizacji zawodów ligowych i międzynarodowych. Cały projekt był konsultowany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Polskim Związkiem Motorowym. Całość została zatwierdzona i będzie spełniać wymogi zarówno meczów piłkarskiej ekstraklasy jak i ekstraligi żużla.

  Termin zakończenia modernizacji stadionu to warunek ze strony PZPN-u, ponieważ na wiosnę Stadion Miejski ma być dostosowany do wymogów I ligi. Runda wiosenna rusza już 27 lutego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -