10,1 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 marca, 2023
+

  Rada Gminy Łańcut zajmie stanowisko w sprawie szczepień

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj ruszył Narodowy Program Szczepień, który wzbudza wiele emocji u obywateli. Sprawa jest na tyle poważna, że do rady gminy Łańcut wpłynęły już dwie petycje o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

  Pierwsza petycja wpłynęła od mieszkańców sołectwa Rogóżno, druga od stowarzyszenia Tradycyjne Podkarpacie. Petycje mają różną treść, ale ich istota jest taka sama. Biorąc pod uwagę fakt, że temat dotyczy przecież każdego mieszkańca po 16 r. życia oraz, że punkt szczepień może pojawić się także na terenie gminy Łańcut, zajecie stanowiska przez radnych wydaje się zasadne.

  O tym czy petycja zostanie przyjęta zdecydują wyłącznie radni gminy Łańcut. Nie ukrywam, że będę zachęcał radnych do jej przyjęcia. Bo petycja nie jest przeciwko szczepieniom czy medycynie jest ona jedynie sprzeciwem wobec jakichkolwiek prób wywierania presji na ludzi w sprawie szczepień na C-19.

  – mówi Jakub Czarnota wójt gminy Łańcut.

  TREŚĆ PETYCJI STOWARZYSZENIA TRADYCYJNE PODKARPACIE:

  „Zgodnie z artykułem 32 Konstytucji RP wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
  W związku z powyższym za niedopuszczalne uważamy jakiekolwiek działania władz międzynarodowych, krajowych czy lokalnych wykluczające społecznie mieszkańców Gminy Łańcut z powodów rasowych, religijnych, medycznych czy sanitarnych. Działania rozumiemy jako regulacje prawne, a także wywieranie medialnej czy społecznej presji na urzędników czy funkcjonariuszy, przedsiębiorców, lokalne społeczności czy wspólnoty wyznaniowe zachęcające do jakiejkolwiek formy segregacji mieszkańców Gminy Łańcut.
  Jednocześnie przed rozpoczęciem zapowiadanych przez Rząd RP masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, planowanych od 2021 r., których eksperymentalnymi biorcami mają być także mieszkańcy Gminy Łańcut, uznajemy za zasadne i nieodzowne, by Rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek, że w przypadku jakichkolwiek powikłań gotowi są oni przyjąć i ponieść wszelkie koszta prawne i finansowe wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.
  Stanowisko to uzasadniamy artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.”

  Wójt zachęca do zabrania głosu w sprawie petycji pod postem: https://www.facebook.com/CzarnotaJakub/posts/3552014818209954. Można także apelować do radnych gminy Łańcut o poparcie petycji na adres Biura Rady Gminy Łańcut: brg@gminalancut.pl. Wszystkie wysłane e-maile zostaną przekazane radnym przed najbliższą sesją rady gminy.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com