14 C
Rzeszów
czwartek, 25 lutego, 2021

The Freeborn Brothers wystąpią w ramach cyklu koncertów Estrada Studio Live

Kolejny koncert online w ramach Estrada Studio Live już 5 marca o godzinie 20.00. Tym razem gościem będzie zespół The Freeborn Brothers. Sami...
+

  Nowe punkty wykonywania mammografii. Zadbajmy o swoje zdrowie!

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od nowego roku panie chcące wykonać mammografię w Centrum Medycznym Medyk przy ul. Szopena 1 w Rzeszowie, będą badane nowoczesnym sprzętem Senographe Pristina, który posiada trójwymiarową technologię obrazowania. Dzięki swojej budowie nowy mammograf pozwala na zminimalizowanie stresu i zapewnia kobietom możliwie najwyższy komfort podczas badania.

  W ubiegły piątek Podkarpacki NFZ rozstrzygnął konkurs na profilaktyczne badania mammograficzne. Dzięki tym działaniom zwiększyła się liczba punktów, w których kobiety mogą skorzystać z bezpłatnego programu profilaktyki raka piersi. Do istniejących już 19 punktów stacjonarnych i 4 mammobusów, dołączyło aż 5 placówek.

  Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, spełniających jedno z poniższych kryteriów:
  1. nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  2. otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku 2008 pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy

  Mammograf stacjonarny:
  – Centrum Medyczne MEDYK w Dębicy przy ul. Kwiatkowskiego 1
  – Fundacja SOS Życie w Mielcu przy ul. Tańskiego 2
  – Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie przy ul. Witolda 6b

  Mammobus mobilny:
  – Mammo-Med
  – Fundacja SOS Życie

  Mammografię w Centrum Medycznym Medyk przy ul. Szopena 1 w Rzeszowie, będzie wykonywana super nowoczesnym sprzętem Senographe Pristina, który posiada trójwymiarową technologię obrazowania. Urządzenie dzięki swojej budowie, łatwości z korzystania pozwala na zminimalizowanie stresu i zapewnia kobietom możliwie najwyższy komfort podczas badania, co jest bardzo ważne.

  fot. wim.mil.pl

  Zakup nowoczesnego sprzętu był możliwy dzięki dofinansowaniu otrzymanemu
  w ramach realizacji Narodowej Strategii Onkologicznej w zakresie zakupu aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów. Centrum Medyczne Medyk otrzymało dotację dzięki bardzo dużej liczbie wykonywanych badań mammograficznych i wysokim procencie wykrywalności zmian nowotworowych.

  Badania już się odbywają bądź są planowane, a wszystkie szczegóły dostępne są na stronach: https://www.medyk.rzeszow.pl/ lub http://www.nfz-rzeszow.pl/cztery-pory-roku/ oraz na Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -