czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Nagrodzono laureatów konkursów w ramach Spisu Rolnego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach Powszechnego Spisu Rolnego były organizowane różnorodne konkursy. Ich laureaci- reprezentanci kół gospodyń wiejskich i sołectw – zostali nagrodzeni. Zwycięzcom gratulacje złożyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

  Dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się kameralne spotkanie z laureatami konkursów, które były realizowane w ramach Powszechnego Spisu Rolnego. Organizatorzy podziękowali kołom gospodyń wiejskich oraz sołtysom za swój aktywny wkład w upowszechnianie wiedzy o Powszechnym Spisie Rolnym.

  fot. materiały PUW

  Powszechny Spis Rolny zakończył się 30 listopada br. Było to największe przedsięwzięcie statystyki publicznej dotyczące polskiego rolnictwa. Badanie realizowane jest raz na 10 lat. Wyniki spisu są niezwykle istotnym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Służą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych, opartych na analizie danych.

  Powszechny Spis Rolny 2020 został zrealizowany w szczególnych warunkach stanu epidemii  i odbył się dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i instytucji wspierających urzędy statystyczne. Inicjatywie towarzyszyły liczne działania promocyjne i konkursy, których celem było zachęcanie jak największej liczby osób do udziału w badaniu.

  fot. materiały PUW

  – Powszechny Spis Rolny był bardzo ważnym, ale też trudnym przedsięwzięciem – przede wszystkim ze względów epidemicznych. Państwa aktywność była dla nas szczególnie istotna i przyczyniła się do skutecznej realizacji spisu w naszym województwie. Zadanie wykonaliśmy na bardzo wysokim poziomie. Dziękuję Państwu za zaangażowanie i rozumienie wagi tego badania statystycznego – pozyskana wiedza będzie służyła nie tylko do zobrazowania stanu aktualnego stanu polskiego rolnictwa, ale pozwoli też wytyczyć kierunki jego rozwoju

   – powiedziała wojewoda Ewa Leniart, która pełni funkcję wojewódzkiego komisarza spisowego.

  Podziękowania i gratulacje laureatom złożyli także dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie Marek Cierpiał-Wolan oraz dyrektor Biura Reklamy GC Nowiny Mariusz Knutel.

  fot. materiały PUW

  Konkurs dla kół gospodyń wiejskich „W Koło PSR 2020” trwał 1-30 listopada i polegał na zachęceniu jak największej liczby osób z województwa podkarpackiego do spisania się przez Internet w ramach PSR 2020.  Zwyciężyły w nim:  Koło Gospodyń Wiejskich WARZANKI w Warze, Koło Gospodyń Wiejskich Albigowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Skalniku.

  Kolejny konkurs miał na celu wyłonienie najaktywniejszych sołectw, w których spisze się jak najwięcej gospodarstw rolnych. Jego laureaci to sołectwa Pstrągowa i Wyżne z gminy Czudec oraz Izdebki z gminy Nozdrzec.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com