5,1 C
Rzeszów
niedziela, 28 lutego, 2021

Zagraj w Super Lidze na Orliku !

Do 8 marca 2021 r , trwają zapisy do Piłkarskiej Ligi Szóstek " Superli6a Rzeszów " . Rozgrywki będą rozgrywane w środowe wieczory...
+

  3PBOT pomogła starszym i chorym skontaktować się w Święta z rodziną

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w projekcie pod hasłem „Łączymy na Święta” zainaugurowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zorganizowali 173 video połączenia w szpitalach i Domach Pomocy Społecznej dla osób starszych, zmuszonych do przebywania w izolacji z powodu pandemii.

  Adresatami akcji były osoby samotnie, pacjenci szpitali, pensjonariusze domów pomocy społecznej i domów kombatanta.

  Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wcześniej zostali przeszkoleni w zakresie organizacji video połączenia oraz dostarczenia sprzętu do miejsc, w których przebywali zarówno pacjenci zakażeni koronawirusem, jak i osoby starsze, które są w grupie ryzyka. Dzięki temu, przed świętami Bożego Narodzenia, a więc od 21 do 24 grudnia, te osoby mogły porozmawiać poprzez video połączenie z rodziną oraz swoimi najbliższymi. To wydarzenie było niezwykle ważne, w tym trudnym czasie pandemii, Wigilii i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

  fot. materiały prasowe 3PBOT

  Terytorialsi z Podkarpacia wywiązali się z tego zadania bardzo dobrze. Poprzez video rozmowę, pomogli rodzinom spotkać się w święta z najbliższymi, którzy w tym czasie przebywali w placówkach medycznych w Rzeszowie, Przemyślu, Przeworsku, Nisku, Brzozowie, Jarosławiu, Hyżnem i Domach Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Iwoniczu, Przemyślu oraz Rudzie Różanieckiej.

  Wsparcie seniorów, osób samotnych i chorych było pierwszym zadaniem jakiego podjęli się żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. Działania te są prowadzone już od 6 marca. Pomoc dla seniorów, kombatantów i chorych jest realizowana najczęściej przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej, DPS, jak również z organizacjami pozarządowymi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -