wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  CWKS Resovia przeciwny zagospodarowaniu terenu na Wyspiańskiego i Witosa

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Cywilno – Wojskowy Klub Sportowy Resovia Rzeszów sprzeciwia się przygotowanej prze Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa propozycji zmiany zagospodarowania przestrzennego Wyspiańskiego – Witosa. Zauważa zagrożenie dla planów budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

  Dziś odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli Rady Osiedla Kr. Augusta, SARP, reprezentantów sekcji lekkiej atletyki CWKS Resovia, Młodzieżowego Sejmiku Wojewodztwa Podkarpackiego oraz reprezentanta kibiców Resovii w związku z najbliższą (środową) sesją Rady Miasta i związanym z nią oświadczeniem Zarządu Resovii dotyczącym Podkarpackiego Centrum LA.

  źródło: cwks-resovia.pl

  Oświadczenie zostało wystosowane przez klub sportowy do Prezydenta Miasta Rzeszowa. Wyraża w niej obawę o wykonanie inwestycji jaką jest Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne w formie, która została ustalona 10 czerwca. Ponadto według przedstawicieli Resovii, już szósty miesiąc przeciąga się kwestia uzyskania pozwolenia na budowę centrum i rozpisania przetargu na wykonawcę inwestycji. Ponadto realizacja nie została uwzględniona we wpisach do Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Rzeszowa, a także nie ustalono źródła finansowania inwestycji.

  Klub wspierają lokalni architekci i urbaniści z Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej na rzeszowskim oddziale Stowarzyszenia Architekstów RP, którzy również wydali negatywną opinię na temat zmiany planu miejscowego.

  źródło: cwks-resovia.pl

  Miasto planuje również zmianę planu przebiegu drogi publicznej kasy lokalnej KDL, co doprowadzi do likwidacji budynku klubowego, z którym CWKS Resovia jest związana od ponad 70 lat. Zdaniem klubu, miasto nie wzięło pod uwagę podanej przez niego propozycji innej trasy.

  CWKS Resovia domaga się zaprzestania realizacji wspomnianej inwestycji oraz jak najszybszego rozwiązania kwestii budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com