-3,3 C
Rzeszów
sobota, 22 stycznia, 2022
+

  Pierwsze szczepienia na Podkarpaciu w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rozpoczęły się pierwsze szczepienia na koronawirusa w województwie podkarpackim. Osoby z grupy ,,0” miały dzisiaj okazję skorzystać z tej możliwości w Szpitalu MSWiA. Tym samym na Podkarpaciu zaczęła się realizacja Narodowej Strategii Szczepień.

  O godzinie 13:00 rozpoczęły się szczepienia na koronawirusa, z których mogą w pierwszej kolejności skorzystać przedstawiciele różnych zawodów medycznych. Miejscem przeprowadzania szczepień jest budynek „G” szpitala MSWiA w Rzeszowie.

  Jak poinformował TVP3 Rzeszów, na Podkarpaciu do udziału w programie szczepień zgłosiło się w sumie 344 podmiotów, które dysponują ponad 500 zespołami szczepień. W tej liczbie jest też 29 szpitali węzłowych, gdzie szczepieni będą pracownicy służby zdrowia.

  źródło: strona PUW na Facebooku

  Do pierwszej fazy wyznaczonych zostało pięć szpitali węzłowych. Są to szpitale w Rzeszowie, Sanoku, Przemyślu, Dębicy i Łańcucie.

  W tzw. etapie 0 szczepiony jest personel medyczny, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz osoby zatrudnione na uczelniach medycznych. Także studenci kierunków medycznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -