21,7 C
Rzeszów
sobota, 2 lipca, 2022
+

  Rzeszowianka Wicemistrzem Polski w pływaniu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszowianka Dominika Kulaga wywalczyła Wicemistrzostwo Polski podczas odbywających się w Olsztynie w dniach 16 – 20 grudnia 2020 r. Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu na dystansie 50m stylem grzbietowym.

  Studentka psychologii z rzeszowskiego Collegium Humanum – Dominika Kulaga wzięła udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie. Dominika trenuje na co dzień w UKP Gryf Dębica, a jej trenerem jest Kacper Fara. Po pięknej walce w Finale A Mistrzostw Polski zajęła 2 miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski w Kategorii Młodzieżowców na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Uzyskany wynik plasuje zawodniczkę na 8 miejscu w Polsce wśród seniorów.

  fot. materiały prasowe Collegium Humanum Autor zdjęć: Kamciography

  Utalentowana zawodniczka podczas kolejnych zmagań wywalczyła również dwa finały. W konkurencji  na 100 m stylem grzbietowym w Finale A zajmuje  czołową  4  lokatę w Polsce w kategorii młodzieżowców. Do brązowego medalu brakło pływaczce tylko 5 setnych sekundy. Uzyskany wynik celuje w 9 miejsce  w Polsce wśród seniorskich wyników. Natomiast w konkurencji  100 m stylem zmiennym uzyskany wynik porannych eliminacji dał zawodniczce awans do startu w Finale B, gdzie zajmuje 6 miejsce a tym samym 16 miejsce w Polsce w kategorii seniorskiej.

  fot. materiały prasowe Collegium Humanum Autor zdjęć: Kamciography

  To nie pierwsze osiągnięcie sportowe zawodniczki z Rzeszowa. Jest członkinią kadry narodowej Młodzieżowców, złotą i brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski w Pływaniu 2020, brązową medalistką w kategorii Młodzieżowców Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców 2019 w pływaniu oraz wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski.

  fot. materiały prasowe Collegium Humanum Autor zdjęć: Kamciography


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -