17,1 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  Betlejemskie światło pokoju dla podkarpackich policjantów

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryk Moskwa otrzymał z rąk harcmistrza Mariusza Bezdzietnego, Komendanta Chorągwi Podkarpackiej ZHP, Betlejemskie Światło Pokoju. Światło przywędrowało do Polski z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

  Mimo wielu przeciwności, z jakimi w tym roku przyszło nam się zmierzyć, Betlejemskie Światło Pokoju dotarło wczoraj do komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Harcmistrz Mariusz Bezdzietny, Komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP przekazał je Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie nadinsp. Henrykowi Moskwie.

  źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

  Betlejemskie Światełko Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Zapalane jest w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Stamtąd przewożone jest do Wiednia i przekazywane przez skautów i harcerzy, do najdalszych zakątków naszego kontynentu. Zgodnie z tradycją zapala się je i stawia na wigilijnym stole.

  W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. To czyni ze Światła symbol pokoju, wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -