poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Amantadyna znów dostępna w leczeniu COVID-19!

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl poinformowała, że amantadyna znów może być stosowana w leczeniu COVID-19. Umożliwia to decyzja z komunikatu ministra zdrowia z 16 grudnia br.

  W niedzielę 20 grudnia na stronie internetowej Przychodni Lekarskiej Optima w Przemyślu, w której leczy pulmonolog lek. Włodzimierz Bodnar, opublikowano informacje, że chlorowodorek amantadyny jest ponownie dostępny w terapiach w grypie typu A oraz poza wskazaniami rejestracyjnymi (w tym COVID-19).

  Przedstawiono fragment komunikatu Ministerstwa Zdrowia z 16 grudnia 2020:

  „(… )Jednocześnie, Minister Zdrowia informuje, że zostały wydane zgody na czasowe dopuszczenie do obrotu produktu (…) , na podstawie których wprowadzany jest do obrotu produkt w opakowaniach przeznaczonych na inne rynki.”

  Zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2018 r. poz. 617) lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością.

  Produkty wprowadzone do obrotu w opakowaniach obcojęzycznych oraz inne znajdujące się w obrocie produkty zawierające amantadynę mogą być ordynowane przez lekarza we wszystkich wskazaniach rejestracyjnych oraz poza tymi wskazaniami zgodnie z aktualną wiedzą medyczną i mogą być wydawane z apteki bez ograniczeń wynikających z powyższego obwieszczenia.

  Według informacji, jakie do nas docierają, chlorowodorek amantadyny ponownie pojawi się w aptekach już 21.12.2020!

  – dowiadujemy się z komunikatu

  Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=132121245387437&id=100740295192199

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com