środa, 28 lutego, 2024
+

  Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej doskonaliła swoje umiejętności

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Strzelcy wyborowi z brygad WOT, brali udział w III etapie szkolenia doskonalącego instruktorów. Po tych zajęciach ich zadaniem będzie szkolenie obecnych i przyszłych adeptów, którzy zostaną wyselekcjonowani na to prestiżowe stanowisko strzelca wyborowego.

  W ciągu dwóch ostatnich tygodni, strzelcy wyborowi z 3. Podkarpackiej Brygady OT oraz innych brygad WOT zrealizowali trzeci i ostatni etap szkolenia instruktorskiego na poligonie w Nowej Dębie. Żołnierze podczas zajęć doskonalili swoje umiejętności między innymi w wykonywaniu posterunków obserwacyjnych, pomiaru odległości do celów oraz wskazywaniu celów dla pododdziałów artylerii.

  W czasie zgrupowania poligonowego strzelcy wyborowi wykonywali też strzelania na dystansach od 300 do 600m do celów ruchomych w dzień i w nocy. Strzelcy odbyli również zajęcia dobowe podczas, których realizowali różne skomplikowane zadania taktyczne. Szkolenie zostało zakończone pętlą taktyczną oraz egzaminem instruktorskim.

  źródło: materiały 3PBOT

  – Żołnierze biorący udział w szkoleniu doskonalącym strzelców wyborowych, pomimo dużej ilości wymagających zajęć oraz niesprzyjającej pogody wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia, zaangażowania i wielką wolą ciągłego doskonalenia. Z rozmów z instruktorami z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych WOT wynika, że są pozytywnie zaskoczeni bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej jak i praktycznej oraz wynikami strzelań. Jestem pełen podziwu dla uczestników kursu i mam pewność, że będą świetnymi instruktorami i dobrze wyszkolonymi żołnierzami a z ich wiedzy będą mogli skorzystać inni.

  – powiedział koordynator szkolenia ppor. Mateusz Kielar z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka.

  Szkolenie strzelców wyborowych jest jednym z priorytetów szkoleniowych formacji. W tym zakresie wykorzystywany jest potencjał byłych żołnierzy wojsk specjalnych z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych WOT, którzy doświadczenie bojowe zdobywali podczas współczesnych konfliktów zbrojnych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com