27,7 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Wychłodzona kobieta uratowana przez dzielnicowego

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Strzyżowie doszło do ocalenia wychłodzonej kobiety przez dzielnicowego. Policjant podjął decyzję o wyłamaniu drzwi i wejściu do domu, do którego został wezwany. Zastał 65-latkę leżącą na podłodze w łazience. Kobieta była wychłodzona i trafiła do szpitala w stanie zagrożenia życia.

  Związane z obecną porą roku niskie temperatury oraz izolacja społeczna spowodowana pandemią koronawirusa nakłada na dzielnicowych, będących policjantami tzw. „pierwszego kontaktu” ze społecznością lokalną, dodatkowe obowiązki. Dzielnicowi na co dzień starają się nieść pomoc i wsparcie osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. 

  W miniony piątek, kobieta opiekująca się mieszkanką Strzyżowa, nie mogąc nawiązać kontaktu ze swoją podopieczną, zgłosiła ten fakt dzielnicowemu. Oświadczyła, że 65-latka mieszka sama i nie daje znaku życia. Dodatkowo drzwi do jej domu są zamknięte.

  Dzielnicowy mając informację o kłopotach ze zdrowiem kobiety i nie mogąc się dostać do budynku, zdecydował o wyłamaniu zamka i wejściu do środka. Decyzja ta okazała się niezwykle trafna i pozwoliła na uratowanie 65-letniej mieszkanki Strzyżowa. Kiedy funkcjonariusz dotarł do kobiety, leżała ona w łazience, bez ruchu, na podłodze i była wyziębiona. Kontakt z nią był utrudniony.

  65-latka została położona na łóżku, okryta kocem i rozgrzana ciepłą herbatą. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego oraz opiekującej się nią kobiety, 65-latka w porę trafiła do szpitala. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -