5,3 C
Rzeszów
piątek, 26 lutego, 2021

The Freeborn Brothers wystąpią w ramach cyklu koncertów Estrada Studio Live

Kolejny koncert online w ramach Estrada Studio Live już 5 marca o godzinie 20.00. Tym razem gościem będzie zespół The Freeborn Brothers. Sami...
+

  Finał Szlachetnej Paczki 2020

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  12-13 grudnia 2020 odbył się finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. Weekend Cudów. Najbardziej potrzebujące rodziny otrzymały pomoc.

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  Weekend cudów to punkt kulminacyjny całej akcji. To dni, w których darczyńcy dostarczają do magazynów gotowe paczki, które następnie są przekazywane potrzebującym rodzinom. Podczas tegorocznej, czyli 20 edycji projektu, na Podkarpaciu udało się pomóc 740 rodzinom, a w całej Polsce było to około 14 tysięcy. Zawartość paczek to m.in. żywność, sprzęt AGD, środki czystości, ale także ubrania, czy meble.

  Szlachetna Paczka od lat łączy Polaków w mądrym pomaganiu. W tym roku organizatorzy skutecznie dostosowali się do panujących warunków, chociaż nadal był to pretekst do spotkań, rozmów i refleksji, lecz nie tylko twarzą w twarz.

  Weekend Cudów to nie koniec działań wolontariuszy. Po dwóch dniach pełnych pracy, wracają oni do dalszej pomocy potrzebującymi. Niektórym rodzinom często potrzebne jest dodatkowe wsparcie np. prawne, medyczne, czy po prostu pomoc w walce z samotnością, która zwłaszcza teraz doskwiera wielu osobom.

  źródło: materiały prasowe organizatorów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -