wtorek, 26 września, 2023
+

  Walczą o zdrowie pani Heleny. Córki zbierają na rehabilitację mamy!

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie, a ona, po 2 miesiącach wybudziła się ze śpiączki” – mówią siostry Mariola Szczepaniak oraz Barbara Grzebyk. Ich mama obecnie walczy o zdrowie w szpitalu w Przemyślu na oddziale neurologii.

  Aby pani Helena mogła wrócić do zdrowia potrzebuje rehabilitacji. Ta jednak wiąże się z ogromnymi kosztami – prawie 20 tys. miesięcznie. Siostry utworzyły więc zbiórkę na stronie zrzutka.pl.

  Pani Helena pracowała we Włoszech. Początkiem sierpnia tego roku córki zaniepokoił brak kontaktu z nią. Dzięki pomocy różnym ludziom udało się odnaleźć mamę w szpitalu w Neapolu.

  „06.08.2020 r. przyleciałyśmy do Neapolu. Mama była nieprzytomna, w stanie krytycznym. Według włoskich lekarzy doznała rozległego wylewu krwi do mózgu na skutek upadku.” – czytamy w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl

  Jak twierdzą – zdążyły w ostatniej chwili. Pomimo pandemii, chciały, aby ich mama wróciła do Polski. Siostry zwróciły się do szeregu instytucji państwowych, aby pomogły im w transporcie (m.in. NFZ, Ambasady RP we Włoszech, Ministerstwa Zdrowia, Kancelarii Premiera, Kancelarii Prezydenta RP), lecz jak twierdzą, ta pomoc nie została im udzielona.

  Wkrótce jednak, pomimo wszelkich przeciwieństw, w tym obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, mamę udało się przewieźć do Polski. Obecnie córki starają się zapewnić jej rehabilitację w pobliżu ich rodzinnego miasta – Rzeszowa.

  Prosimy Was – udostępniajcie naszą historię. Prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty. Prosimy o dobrą myśl i modlitwę”  – czytamy w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com