środa, 17 lipca, 2024
+

  Prelekcja online: „Dziedzictwo Edwarda Janusza – rzeszowskiego fotografa”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas interesującego wydarzeniu online w świat fotograficznego archiwum miasta przeniesie uczestników spotkania Rafał Kocoł, kierownik Działu Historycznego Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Organizatorem prelekcji jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Filia nr 7 zaprasza. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godz. 17.00.

  Edward Janusz (1850-1914) był założycielem rodzinnego zakładu fotograficznego działającego w Rzeszowie w latach 1886-1951. Nazywany kronikarzem codzienności, wyróżniony w 1898 r. tytułem Cesarsko Królewskiego Nadwornego Fotografa, pozostawił po sobie bogate archiwum szklanych klisz, na których uwiecznił tysiące mieszkańców Rzeszowa i okolic, wydarzenia historyczne oraz samo zmieniające się na przestrzeni lat miasto. Zbiór ten – zaliczany do największych w Polsce – jest w posiadaniu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

  Spotkanie online odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting, obowiązuje rejestracja na stronie:

  https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/-dziedzictwo-edwarda-janusza-rzeszowskiego-fotografa-prelekcja-rafala-kocola/register

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  Uwaga! 30 minut przed spotkaniem zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie z opcją „Dołącz teraz” – jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania spotkania – do wyczerpania limitu uczestników.

  Organizację spotkania dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com