25,7 C
Rzeszów
czwartek, 29 lipca, 2021
+

  ,,Bieszczady w Polsce Ludowej” – wystawa na lotnisku w Jasionce

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzięki współpracy portu z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie do 5 stycznia 2021 roku zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę zatytułowaną ,,Bieszczady w Polsce Ludowej”. Znajduje się ona w terminalu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  Prezentowane zbiory ukazują losy regionu bieszczadzkiego. Życie polityczne, społeczne, gospodarcze i religijne zostało zilustrowane bogatym materiałem fotograficznym oraz pisanym: wycinkami z prasy, dokumentami i obwieszczeniami państwowymi.

  fot. materiały prasowe organizatorów

  Materiał pochodzi z archiwów i zbiorów prywatnych. Ramy czasowe ekspozycji obejmują lata 1944–1989, ale zamieszczono również krótki przyczynek na temat historii tych terenów w okresie II wojny światowej. Swoiste zamknięcie stanowi ostatnia plansza, na której zamieszczono zdjęcia współczesne. Większość zdjęć umieszczonych na ekspozycji jest prezentowana publicznie po raz pierwszy.

  Wystawa zlokalizowana jest na pierwszym piętrze terminala pasażerskiego. Można ją oglądać do 5 stycznia 2021 roku. Kolejnej wystawy we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej możemy spodziewać się w marcu 2021 roku.

  fot. materiały prasowe organizatorów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -