-9 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  KAS: Cedra odnalazła przemycane papierosy

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Owczarek belgijski Cedra pomogła funkcjonariuszom KAS odnaleźć papierosy przeznaczone na przemyt. Jest to kolejny z wielu sukcesów, do których przyczynili się czworonożni pomocnicy.

  Cedra to 5- letni owczarek belgijski, który został wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Jego czuły nos pomógł funkcjonariuszom podkarpackiej KAS w wykryciu papierosów ukrytych w przerobionym do przemytu samochodzie

  fot. materiały prasowe KAS

  Cedra pomagała w kontroli  funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, którzy skierowali do szczegółowej rewizji wjeżdżającego do Polski busa.
  Podczas kontroli okazało się, że samochód został przerobiony do przemytu.  W specjalnie przygotowanych skrytkach ukrytych było 6,4 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

  Kierowca busa pochodzi z Ukrainy. Przeciwko podejrzanemu wszczęte zostało postępowanie karne- skarbowe. Na poczet kary grożącej mężczyźnie  zabezpieczona została kwota 5 tys. złotych.  Konsekwencją przemytu jest także zatrzymany samochód.

  źródło: YouTube
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -