-8,1 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Protest Rady Osiedla Baranówka przeciwko budowie myjni

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rada Osiedla Baranówka wystosowała 27 listopada pismo do Prezydenta Miasta Rzeszowa, w której wyraziła sprzeciw mieszkańców dotyczący budowie myjni wielostanowiskowej na działkach przy ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie. Mieszkańcy przedstawili swoje argumenty przeciwko tej inwestycji.

  Kwestia budowy myjni była poruszana już wcześniej, a Rada podkreśliła wyraźnie, że podtrzymuje swoje negatywne stanowisko, które zajęła w 2015 i 2016 roku.

  Mieszkańcy osiedla zwrócili uwagę na to, że myjnia jest zaliczana do obiektów średnio uciążliwych, a lokalizacja inwestycji znajduje się w sąsiedztwie największych nieruchomości wielorodzinnych przy ul. Starzyńskiego, ul. Raginisa oraz ul. Obrońców Poczty Gdańskiej. Ponadto graniczyłaby z supermarketami FRAC, a także Carrefour, które są największymi sklepami na osiedlu.

  Rada zaznaczyła również wytwarzanie w myjni ścieków przemysłowych, nieprzyjemnych zapachów oraz wydzieliny chemicznej, które będą oddziaływać na robiących zakupy w pobliskich sklepach, stojących na przystankach czy idących chodnikiem, do którego od stanowisk w linii prostej będzie około 10 metrów.

  Dodatkowymi nieudogodnieniami dla mieszkańców osiedla Baranówka będzie poziom natężenia hałasu, co wpłynie też na spadek wartości pobliskich nieruchomości.

  Ponadto, zdaniem autorów pisma, inwestycja przyczyni się do zwiększenia ruchu w rejonie ul. Obrońców Poczty Gdańskiej i Starzyńskiego, gdzie w godzinach porannych i popołudniowych natężenie ruchu jest duże.

  W związku z podanymi argumentami Rada Osiedla chce, aby została wydana decyzja środowiskowa w sprawie realizacji inwestycji, opinia wojewódzkiej stacji sanitarno- epidemiologicznej, a także została podjęta rozmowa z mieszkańcami Baranówki, którzy mieszkają blisko lokalizacji planowanej myjni.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -