19 C
Rzeszów
czwartek, 5 sierpnia, 2021
+

  Prezydent Miasta Rzeszowa nagrodził rzeszowskiego mistrza w boksie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj Prezydent Miasta Rzeszowa gościł w ratuszu rzeszowskich bokserów z Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego ,,Wisłok”. Wśród nich również mistrza Polski w boksie olimpijskim.

  Dominik Kida, który wywalczył w tym miesiącu Mistrzostwo Polski seniorów w boksie olimpijskim, otrzymał od Prezydenta pamiątkowy puchar. W spotkaniu uczestniczył również Łukasz Różański, który przygotowuje się do walk zawodowych.

  Dominik Kida stoczył zwycięską walkę w finale Mistrzostw Polski w Boksie, które odbywają się w Wałczu. Transmisję z zawodów można było obejrzeć na żywo w TVP Sport o 19.20.

  fot. fanpage Rzeszów – stolica innowacji

  „Jechałem po brąz, a przywiozłem złoto”

  – mówił Kida do powrocie z zawodów.

  Udało mu się pokonać reprezentantów kraju w różnych kategoriach wiekowych – kolejno Marcina Latochę (KB Karlino), Adriana Krukowskiego (Mazur Ełk), w półfinale Michała Jarlińskiego (Champion Włocławek) i w finale Karola Łapawę (Sporty Walki Gostyń).

  fot. fanpage Rzeszów – stolica innowacji

  Na swoim koncie sportowiec ma już kilka sukcesów. Odniósł dwa zwycięstwa w turnieju w Nowej Dębie (brązowy medal), a także w Szczecinie w MP seniorów, gdzie dotarł do ćwierćfinału.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -