czwartek, 25 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Interaktywna mapa punktów zapalnych w Rzeszowie

    Polecamy

    Kinga Skowron
    Kinga Skowron
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa opracowało interaktywną mapę punktów zapalnych (problemów) w Rzeszowie. W jej tworzeniu mogą aktywnie uczestniczyć wszyscy mieszkańcy miasta.

    Założeniem twórców projektu jest, aby przy tworzeniu mapy uczestniczyli wszyscy mieszkańcy i aktywnie włączali się w proces rozwiązywanie konkretnych problemów w naszym mieście. Jest to skuteczny i „masowy” sposób partycypacji społecznej (możliwy do zrealizowania podczas ograniczeń wynikających z pandemii). Mapa dostępna jest na stronie Razem dla Rzeszowa: https://razemdlarzeszowa.com.pl/mapy/mapa-punktow-zapalnych/.

    Członkowie Razem dla Rzeszowa zauważają, że mieszkańcy są często zaskakiwani kolejnymi decyzjami władz miasta, a nawet traktowani przedmiotowo (nie bierze się pod uwagę ich opinii, nie przeprowadza szerokich konsultacji). Z tego wynika ich gorąca prośba wobec mieszkańców o zgłaszanie problemów, które ich zdaniem powinny znaleźć się na mapie, ponieważ to oni najlepiej wiedzą, jakie są największe bolączki w miejscu, w którym mieszkają i żyją. Zgłoszenia można przesyłać na adres: razemdlarzeszowa@gmail.com lub za pośrednictwem Facebooka: @PorozumienieRdRz.

    fot. materiały prasowe Razem dla Rzeszowa

    Punkty, które można umieszczać na mapie obejmują cały wachlarz szeroko rozumianych problemów: komunikację, ekologię, bezpieczeństwo, bariery dla osób z niepełnosprawnością, korki, planowanie przestrzenne, dostępność do usług itd. Mieszkańcy, media, stowarzyszenia, ruchy miejskie, rady osiedli itd. będą zgłaszać problemy, a zadaniem twórców mapy będzie zweryfikowanie przesyłanych sygnałów, zakwalifikowanie i umieszczenie ich w odpowiednich miejscach.

    Członkowie Razem dla Rzeszowa wierzą, że stworzona przez nich oraz mieszkańców mapa, posłuży do zwizualizowania problemów w Rzeszowie i przyczyni się do skutecznego zarządzania miastem. Powinna mieć wpływ na proces rozwiązywania konkretnych problemów (indywidualnych, grupowych społecznych). Intencją stowarzyszenia jest wypracowanie skutecznych mechanizmów partycypacji społecznej i zwiększenie udziału mieszkańców w decydowaniu o swoim mieście, a także powszechny dostęp do informacji.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com