24,6 C
Rzeszów
czwartek, 29 lipca, 2021
+

  Interaktywna mapa punktów zapalnych w Rzeszowie

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa opracowało interaktywną mapę punktów zapalnych (problemów) w Rzeszowie. W jej tworzeniu mogą aktywnie uczestniczyć wszyscy mieszkańcy miasta.

  Założeniem twórców projektu jest, aby przy tworzeniu mapy uczestniczyli wszyscy mieszkańcy i aktywnie włączali się w proces rozwiązywanie konkretnych problemów w naszym mieście. Jest to skuteczny i „masowy” sposób partycypacji społecznej (możliwy do zrealizowania podczas ograniczeń wynikających z pandemii). Mapa dostępna jest na stronie Razem dla Rzeszowa: https://razemdlarzeszowa.com.pl/mapy/mapa-punktow-zapalnych/.

  Członkowie Razem dla Rzeszowa zauważają, że mieszkańcy są często zaskakiwani kolejnymi decyzjami władz miasta, a nawet traktowani przedmiotowo (nie bierze się pod uwagę ich opinii, nie przeprowadza szerokich konsultacji). Z tego wynika ich gorąca prośba wobec mieszkańców o zgłaszanie problemów, które ich zdaniem powinny znaleźć się na mapie, ponieważ to oni najlepiej wiedzą, jakie są największe bolączki w miejscu, w którym mieszkają i żyją. Zgłoszenia można przesyłać na adres: razemdlarzeszowa@gmail.com lub za pośrednictwem Facebooka: @PorozumienieRdRz.

  fot. materiały prasowe Razem dla Rzeszowa

  Punkty, które można umieszczać na mapie obejmują cały wachlarz szeroko rozumianych problemów: komunikację, ekologię, bezpieczeństwo, bariery dla osób z niepełnosprawnością, korki, planowanie przestrzenne, dostępność do usług itd. Mieszkańcy, media, stowarzyszenia, ruchy miejskie, rady osiedli itd. będą zgłaszać problemy, a zadaniem twórców mapy będzie zweryfikowanie przesyłanych sygnałów, zakwalifikowanie i umieszczenie ich w odpowiednich miejscach.

  Członkowie Razem dla Rzeszowa wierzą, że stworzona przez nich oraz mieszkańców mapa, posłuży do zwizualizowania problemów w Rzeszowie i przyczyni się do skutecznego zarządzania miastem. Powinna mieć wpływ na proces rozwiązywania konkretnych problemów (indywidualnych, grupowych społecznych). Intencją stowarzyszenia jest wypracowanie skutecznych mechanizmów partycypacji społecznej i zwiększenie udziału mieszkańców w decydowaniu o swoim mieście, a także powszechny dostęp do informacji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -