15,6 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Co myślą o Rzeszowie zawodnicy Asseco Resovia Rzeszów?

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na swoim kanale na YouTube rzeszowska drużyna siatkówki opublikowała film, na którym zawodnicy wyrażają swoje zdanie odnośnie mieszkania w Rzeszowie i samego miasta. Co najbardziej cenią sobie zawodnicy?

  Członkowie Asseco Resovia Rzeszów mają bardzo pozytywne zdanie na temat miasta. Wśród zalet wymienili m.in. czystość miasta, uczynność mieszkańców oraz zaangażowanie kibiców.

  – Z łatwością przychodzi mi mówienie dobrze o Rzeszowie, ponieważ bardzo mi się tu podoba. Lubię spokojne miasta (…) Jakość życia jest tu wysoka. Podoba mi się to.

  – mówił jeden z trenerów drużyny – Alberto Giuliani.

  – Kiedy tu przyjechałem zobaczyłem, że Rzeszów jest bardzo czystym miastem. Bardzo mi się to podoba, ponieważ nigdy nie mieszkałem w tak czystym mieście.

  – mówił zawodnik Klemen Cebulj.

  Co zawodnicy robią w wolnym czasie? Lubią spacerować po mieście, odwiedzać parki i galerie handlowe. Bardzo często chodzą nad rzekę lub wybierają się na przejażdżki motocyklowe.

  Największe sukcesy rzeszowskiej drużyny przyszły w latach 70-tych. “Mistrzowie podwójnej krótkiej”, jak popularnie nazywani byli siatkarze z Rzeszowa, największe triumfy odnieśli pod wodzą trenerów Jana Strzelczyka oraz Władyslawa Pałaszewskiego. Plon ich pracy to: 4 złote medale mistrzostw Polski (1971, 1972, 1974, 1975), tytuł wicemistrzowski (1973), “brąz” (1970) oraz udział w europejskich pucharach – II miejsce w Pucharze Europy w 1973 roku, oraz III miejsce w Pucharze Zdobywców Pucharów w 1974 r. Największy sukces to rok 1975 i klubowe wicemistrzostwo świata. 

  źródło: YouTube
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -