-9 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Co będzie wokół Żwirowni? -temat na sesji Rady Miasta

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta (24 października) władze miasta przedstawiły plany wobec zagospodarowania terenów wokół Żwirowni przy ulicy Kwiatkowskiego. Wnioskodawcą był Andrzej Deca- przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. Dyskusję na ten temat wywołały informacje dotyczącej kolejnej wycinki drzew w okolicy kąpieliska.

  Ze względu na usunięcie 64 drzew niedaleko Żwirowni w sprawie planów na tereny wokół Żwirowni wypowiedział się Andrzej Skotnicki, dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rzeszowa. Poinformował, iż obecnie w otoczeniu żwirowni, na fragmencie terenu obowiązuje jeden plan zagospodarowania, obejmujący obszar między ul. Grabskiego a Żwirownią, oraz pomiędzy ul. Kwiatkowskiego a ścieżką rowerową nad Wisłokiem, jednak prawdopodobnie zostanie utworzony kolejny.

  – W toku postępowania jest przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania o roboczej nazwie “Nad Zalewem”. Plan obejmuje cały obszar żwirowni oraz obszar wokół zalewu, przeznaczając duży teren na zieleń i rekreację. W tym rejonie jest 7 obszarów, dla których w ciągu 5 lat wydano warunki zabudowy lub pozwolenia na budowę

  – mówił Skotnicki, dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rzeszowa. który powiedział także o wydanych warunkach zabudowy lub pozwoleniach na budowę dla tego rejonu.

  Zostało wydane pięć innych pozwoleń:

  • dotyczące warunków zabudowy na budynki wielorodzinne i mieszkalne mające 10 kondygnacji (2 pozwolenia)
  • pozwolenie na budowę budynku, który składa się z 6 kondygnacji i podziemnego garażu (48 mieszkań)
  • pozwolenie na sześciokondygnacyjny budynek mieszkalny z częścią usługową.
  • pozwolenie na budowę z maja 2018 roku dotyczące budynku mieszkalnego na 5 kondygnacji (52 mieszkania)

  Jak zauważyli radni PIS, plan na Żwirownię nie został uchwalony od 2008 roku. Ich zdaniem złożone przez nich wnioski o realizację parku w okolicy ul. Grabskiego, Żwirowni i ul. Kwiatkowskiego zostały określone tylko teoretycznie, zaś nie ma mowy o terminie realizacji.

  – Przy ul. Grabskiego, kiedy zaczynałem prezydenturę, to były pola. Te tereny kupił deweloper, wybudowano tam domy i mieszkają w nich ludzie. Na tym polega rozwój miasta. Plany zabudowy terenów przy ul. Kwiatkowskiego były już w latach 70. Żwirownia się zmieniła, planujemy tu kort tenisowy, jest plaża. Teraz staramy się, aby jak najwięcej ludzi tu odpoczywało

  – mówił na ten temat Tadeusz Ferenc.

  Radni zachęcali również do inicjatywy przenoszenia dużych drzew, które są przeznaczone do wycinki np. w miejsca rewitalizacji parków.

  Prezydent Miasta Rzeszowa uznał jednak, że w przypadku drzew rosnących przy ul. Kwiatkowskiego proces przesadzania jest niemożliwy, ze względu na ich stan, więc wycinka jest prawdopodobnie jedynym wyjściem.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -