12,4 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  XIII Podkarpacki Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni”

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Po raz pierwszy przegląd kapel ludowych z Podkarpacia odbędzie się w formie zdalnej. XIII Podkarpacki Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych ,,Do Korzeni” jest wydarzeniem organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Finał przeglądu w formie transmisji online z występami uczestników oraz ogłoszeniem wyników odbędzie się w niedzielę 29 listopada 2020 roku o godzinie 16:00 na profilu Facebook Rzeszowskiego Domu Kultury.

  W tegorocznej edycji Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni” bierze udział osiem grup folklorystycznych. Są to zespoły:

  • Kapela Ludowa Duklanie z Ośrodka Kultury w Dukli
  • Kapela Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie
  • Kapela Ludowa Iskierczanie z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie
  • Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny
  • Kapela Ludowa Markowianie z Centrum Kultury Gminy Markowa
  • Kapela Ludowa Młode Kurasie z Lubziny
  • Kapela Piasty z Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym
  • Kapela Ludowa Zalasowianie z Ośrodka Kultury w Ryglicach filia w Zalasowej

  Tegoroczny zwycięzca przeglądu zostanie wyłoniony przez profesjonalne Jury Przeglądu w składzie: Sławomir Gołąb (przewodniczący Jury, chórmistrz grup baletowych i wokalnych Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans”), Barbara Kotwasińska (członek Jury, muzyk, znawca kultury ludowej) oraz Jakub Zastawny (członek Jury, cymbalista i lider międzypokoleniowej Kapeli Zastawnych z Brzostku).

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  Dodatkowa Nagroda Publiczności powędruje do zespołu, który otrzyma najwięcej głosów w internetowym plebiscycie, prowadzonym na Facebooku do dnia 27 listopada 2020 roku (do godziny 12:00).

  Transmisja z Finału Przeglądu będzie odbywała się w niedzielę 29 listopada 2020 roku o godzinie 16:00 na profilu www.facebook.com/RDK.Rzeszow. W ramach przygotowanej transmisji online, widzowie będą mieli okazję zobaczyć nagrania video z występami wszystkich zgłoszonych zespołów oraz oficjalne ogłoszenie wyników.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -