środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Reprodukcje z wojny polsko-bolszewickiej przy sanktuarium w Jaśle

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach realizacji projektu ,,Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919 – 1920 r.” przy sanktuarium w Jaśle umieszczono reprodukcje plakatów, przedstawiających wojnę polsko-bolszewicką. Jest to wyraz pamięci o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych.

  Klub Służby Niepodległej w Rzeszowie zamieścił wczoraj na swoim fanpage na Facebooku informacje o działaniach w ramach projektu ,,Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919 – 1920 r.” Adrian Mokrzycki oraz Mateusz Węgrzyn – Członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i Klubu Służby Niepodległej w Rzeszowie umieścili przy Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle banery prezentujące reprodukcje plakatów z wojny polsko-bolszewickiej.

  fot. fanpage Klubu Służby Niepodległej w Rzeszowie

  Wystawa jest sposobem zaprezentowania historycznych treści oraz dawnych form wyrazu, które dały początek polskiej szkole plakatu. Istotna jest kwestia mobilizacji społeczeństwa polskiego różnych warstw społecznych w obronie niepodległości (plakaty skierowane i prezentujące chłopów, robotników, żołnierzy), a także dotykające specyfiki o charakterze lokalnymi i regionalnym w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920 r.

  fot. fanpage Klubu Służby Niepodległej w Rzeszowie

  Projekt „Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919 – 1920 r.” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com