W ramach realizacji projektu ,,Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919 – 1920 r.” przy sanktuarium w Jaśle umieszczono reprodukcje plakatów, przedstawiających wojnę polsko-bolszewicką. Jest to wyraz pamięci o ważnych dla Polski wydarzeniach historycznych.
Klub Służby Niepodległej w Rzeszowie zamieścił wczoraj na swoim fanpage na Facebooku informacje o działaniach w ramach projektu ,,Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919 – 1920 r.” Adrian Mokrzycki oraz Mateusz Węgrzyn – Członek Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i Klubu Służby Niepodległej w Rzeszowie umieścili przy Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle banery prezentujące reprodukcje plakatów z wojny polsko-bolszewickiej.

Wystawa jest sposobem zaprezentowania historycznych treści oraz dawnych form wyrazu, które dały początek polskiej szkole plakatu. Istotna jest kwestia mobilizacji społeczeństwa polskiego różnych warstw społecznych w obronie niepodległości (plakaty skierowane i prezentujące chłopów, robotników, żołnierzy), a także dotykające specyfiki o charakterze lokalnymi i regionalnym w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920 r.

Projekt „Polacy w Służbie Niepodległej. Wojna polsko-bolszewicka 1919 – 1920 r.” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.