1,5 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Projekt uchwały Razem dla Rzeszowa przyjęty!

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  W porządku wtorkowej (24 listopada) sesji Rady Miasta Rzeszowa znalazł się obywatelski projekt uchwały przygotowany przez ruch Razem dla Rzeszowa dotyczący zwiększenia dostępu do informacji dla mieszkańców Rzeszów dot. lokalnych inwestycji.

  W liście do radnych, ruch Razem dla Rzeszowa zwrócił się w następujący sposób:

  „Zwracamy się do Państwa z prośbą o poparcie uchwały w sprawie określenia priorytetów oraz celów działania dla Prezydenta Miasta Rzeszowa dotyczących zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz inicjatyw inwestycyjnych. Ma ona na celu ułatwienie Mieszkańcom Miasta, Radnym rad osiedli oraz Radnym Miasta dostępu do bieżącej informacji na temat działań i decyzji mających potencjalnie istotny wpływ na zagospodarowanie przestrzenne miasta lub poszczególnych jego obszarów.”

  W piątek projekt został zaopiniowany pozytywnie przez Komisję Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta, o czym informowaliśmy na łamach Kuriera Rzeszowskiego. Teraz radni Rzeszowa zdecydowali się przyjąć uchwałę stworzoną przez stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa. Pomimo wątpliwości co do strony formalnej za projektem głosowało 15 radnych, dwóch wstrzymało się od głosu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com