sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Powstaje tymczasowy „szpital covidowy”. Na start 26 listopada przygotowano 20 łóżek

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Podczas poniedziałkowego spotkania, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart przedstawiła nowy szpital powstający pod patronatem Szpitala MSWiA. Działalność ma on rozpocząć w czwartek, 26 listopada.

  Szpital tymczasowy w Rzeszowie powstał w nowo wybudowanym skrzydle Szpitala MSWiA. W przeciwieństwie do np. Warszawy, gdzie taki szpital powstał na Stadionie Narodowym, jest to przestrzeń medyczna. Wojewoda podczas konferencji podkreśliła, że dzięki temu standard leczenia pacjentów z COVID-19 nie będzie odbiegał od wszelkich innych szpitali.

  https://www.facebook.com/puwrzeszow/videos/2484606798511200

  Przypomnijmy, że w szpitalu znajduje się póki co 20 łóżek oraz 5 respiratorów. Według wszelkich prognoz – początkowo ta liczba ma wystarczyć. Docelowo ma być 160 łóżek dla chorych na koronawirusa, 30 łóżek respiratorowych i 120 monitorów, pozwalających na ciągłe monitorowanie parametrów życiowych.

  „W zależności od rozwoju pandemii będziemy sukcesywnie przygotowywali kolejne piętra szpitala” –  stwierdził Piotr Wańczura, pełnomocnik dyrektora Szpitala MSWiA ds. szpitala tymczasowego.

  Pełnomocnik zapewnił również, że kadra medyczna potrzebna do opieki jest już zapewniona. Do współpracy przy szpitalu tymczasowym zgłosiło się 60 osób personelu medycznego

  Ewa Leniart oceniła, że obecnie sytuacja epidemiczna w regionie jest stabilna.

  „Dzisiaj mamy 540 przypadków nowych zakażeń koronawirusem, co daje nam pewien oddech w organizacji szpitala tymczasowego”

  Przypomnijmy, że na początku listopada liczba zachorowań dochodziła do prawie 2 tysięcy dziennie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com