-9 C
Rzeszów
niedziela, 17 stycznia, 2021

WiM Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na wystawę ,,Legenda o Baczyńskim”

Z okazji 100. rocznicy urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje wystawę „Legenda o Baczyńskim”. Ekspozycję można zwiedzać do 30 stycznia 2021 r. w WiMBP...
+

  Policja rozbiła grupę oszustów wyłudzającą pieniądze z tarczy finansowej

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz osoba, której przedstawiono zarzut kierowania nią, zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Usłyszeli również inne zarzuty, w tym dokonywania oszustw i wyłudzeń, fałszowania dokumentacji, a także działania na szkodę poszczególnych spółek.

  W minionym tygodniu podczas doszło do zatrzymań 5 osób i przeszukano ponad 50 obiektów, które mogły służyć grupie przestępczej – zarzuca się jej członkom oszustwa w tym wyłudzenie ponad 185 tysięcy złotych pochodzące z tzw. tarczy finansowej. W sprawę może być zamieszanych kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych. Śledztwo jest rozwojowe. Terenem działania grupy były województwa: mazowieckie, świętokrzyskie, lubelskie i śląskie.

  Głównym zarzutem stawianym członkom grupy jest wystawianie nierzetelnych faktur – służyły one uzyskania środków z różnych funduszów państwowych, m.in. od Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. subwencji w ramach rządowego programu „Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju …”.

  Oprócz powyższych zarzutów, członkowie podejrzani są o wyłudzanie pożyczek, kredytów, lessingów i faktoringów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, członkowie grupy posłużyli się fałszywymi fakturami łącznie opiewającymi na kwotę ponad 16 milionów złotych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -