17,9 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Koronawirus. Na Podkarpaciu będą robione badania przesiewowe

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podczas konferencji prasowej, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego w Warszawie, 21 października br. Minister Zdrowia zapowiedział, w jakich regionach w Polsce zostaną przeprowadzone badania przesiewowe na obecność koronawirusa.

  Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, a liczba zakażeń wciąż rośnie. Podczas konferencji Ministerstwo Zdrowia poinformowało o liczbie 24 213 nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce.

  W najbliższym czasie opracujemy, jak będzie wyglądał model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych. Jesteśmy po dyskusji, które regiony wybrać. Będą to: Podkarpacie, Małopolska i Śląsk

  – poinformował w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

  Województwa te zostały wybrane ze względu na największą liczbę zakażeń wśród mieszkańców. W sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyraził wątpliwości, jeśli chodzi o efektywność masowych badań ludności pod kątem koronawirusa.

  “Być może wykorzystamy testy antygenowe do przeprowadzenia populacyjnego badania w jednym lub kilku województwach”

  – zaznaczał.

  Badania przesiewowe są przeprowadzane profilaktycznie wśród osób, które nie mają objawów danej choroby w celu jej wykrycia i wczesnego leczenia.

  W najbliższym czasie zostanie opracowany model logistyczny przeprowadzenia badań przesiewowych z udziałem testów antygenowych.

  Przypominamy, że w poniedziałek odbędzie się konferencja prasowa, która będzie dotyczyć zleconej GIS przez ministra zdrowia weryfikacji danych o zakażeniach koronawirusem na poziomie powiatowych i wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -