czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Motocyklista nie spodziewał się mandatu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed fotoradarem w Jaworniku, kierowca motocykla dokonał wyprzedzenia, jadącego przed nim, samochodu osobowego. Manewr został zarejestrowany przez kamerę w wyprzedzonym przez niego pojeździe. Motocyklista był zaskoczony otrzymanym wezwaniem, ale przyznał się do popełnienia wykroczenia i przyjął mandat nałożony przez inspektorów z delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.

  We wrześniu do delegatury południowo-wschodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wpłynęła wiadomość od kierowcy osobówki, którego samochód z dużą prędkością wyprzedzał motocyklista. Do przesłanej przez świadka korespondencji załączone było również zdjęcie z widoczną tablicą rejestracyjną motocykla. Analiza zarejestrowanych tego dnia przez fotoradar w Jaworniku w woj. podkarpackim wykroczeń potwierdziła opisywaną przez kierowcę samochodu osobowego sytuację.

  Przedstawiony na przesłanym zdjęciu motocykl, został zarejestrowany przez fotoradar. Prędkość motocykla wynosiła 131 km/h. W miejscu pomiaru obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, więc kierujący nim przekroczył dopuszczalny limit o 61 km/h. Właściciela hondy wezwano do delegatury w charakterze świadka. Na początku listopada mężczyzna stawił się na wezwanie i w trakcie składania wyjaśnień przyznał, że to on kierował motocyklem i pamięta okoliczności, w których fotoradar w Jaworniku zrobił mu zdjęcie. 31-latek przyjął nałożony 500-złotowy mandat, a do jego konta przypisanych zostało 10 pkt. karnych.

  fot. materiały Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com