poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Podsumowanie dostaw sprzętu – konferencja wojewody

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj (17 października) przed magazynem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się konferencja wojewody podkarpackiego. Ewa Leniart podsumowała dotychczasowe dostawy sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych, które otrzymały podkarpackie szpitale. Potrzebujące placówki na bieżąco otrzymują wsparcie w postaci respiratorów i kardiomonitorów oraz środków ochrony osobistej.

  W zawiązku z tym, że nieustannie zmagamy się z epidemią koronawirusa, staramy się na bieżąco wspierać nasze podmioty lecznicze. Dostawa zawnioskowanego przez placówki sprzętu w postaci 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów  jest przekazywana – za pośrednictwem żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – do podkarpackich szpitali, bo to, by tworzyć miejsca respiratorowe dla osób z COVID-19, które takiej pomocy będą wymagały 

  – mówiła wojewoda.

  Zaznaczyła również, że do szpitali nieustannie trafia zaopatrzenie w postaci środków ochrony osobistej dla personelu, tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki itp.

  W konferencji prasowej wzięli również udział dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysław Wojtys oraz zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jakub Dzik.

  źródło: materiały GOV

  Do tej pory zrealizowane zostało całe zapotrzebowanie zgłoszone przez szpitale z terenu województwa podkarpackiego, tj. 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów. Sprzęt dostarczony został w dwóch transzach. Dostawy tego sprzętu w pierwszej transzy, zrealizowanej w ubiegłym tygodniu, pozwoliły utworzyć dodatkowe miejsca dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, wymagających wentylacji mechanicznej w szpitalach.

  Wsparcie otrzymało 17 szpitali na Podkarpaciu, które zgłosiły potrzebę otrzymania takiego sprzętu. Spośród nich są również dwa rzeszowskie szpitale: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Królowej Jadwigi (6 respiratorów, 3 kardiomonitory) oraz Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina (6 respiratorów, 2 kardiomonitory).

  Od początku pandemii, za pośrednictwem wojewody, przekazywane są środki ochrony indywidualnej m.in.:

  – niespełna 200 000 szt. kombinezonów;

  – ponad 100 000 szt. masek najwyższej klasy FFP3;

  – niespełna 400 000 szt. masek klasy FFP2;

  – niespełna 3 000 000 szt. masek chirurgicznych;

  – ponad 2 100 000 szt. rękawiczek ochronnych;

  – 200 000 szt. fartuchów;

  – 150 000 szt. osłon na buty;

  Ponadto przekazano ponad 78 000 szt. (pojemnik 5L) płynów do dezynfekcji.

  W transporcie sprzętu pomaga 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

  źrodło: materiały GOV
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com