czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Cztery windy na stacji Rzeszów Główny do dyspozycji podróżnych

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na stacji Rzeszów Główny podróżni mogą już korzystać z udogodnienia, jakim są 4 windy. Przejazdy koleją ułatwiły wcześniej wygodne perony, oznakowanie i podziemne przejście. Stolica województwa zyskała nowoczesną stację i dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni. To efekt inwestycji PLK za 205 mln zł, współfinansowanej w ramach POIiŚ.

  Dzięki 4 windom dostęp do kolei jest znacznie ułatwiony. Podróżni mogą korzystać z nich przy wejściu na peron nr 1 od strony Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściu z tunelu od strony ul. Kochanowskiego. Urządzenia zaprojektowano z myślą o wszystkich podróżnych. Z wind bez problemu, skorzystają osoby na wózkach, rodziny z dziećmi, osoby z ciężkimi bagażami a także rowerzyści.

  PLK zwiększa komfort i dostępność do kolei dla wszystkich podróżnych. Pasażerowie łatwiej dostają się do pociągów z trzech nowych wyższych peronów. Są duże wiaty, ławki i jasne oświetlenie. Dobrą orientację na stacji zapewnia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających. Dostęp do peronów ułatwia bezpieczne,140 m przejście podziemne. Obiekt połączył dwie części miasta. Poza windami, udogodnieniem będą 4 pary schodów ruchomych na perony. Wykonawca dla bezpiecznego użytkowania musi zakończyć odbiory urządzeń z UDT.

  Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com