12,4 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Większa popularność e-wizyt w ZUS m.in. na Podkarpaciu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rośnie liczba osób, które korzystają z usługi E-wizyty, dzięki którym klienci mogą umówić się z ekspertem ZUS na zdalną konsultację. Ze względu na to, że jest to szybsza i bardziej bezpieczna forma kontaktu, skorzystało z niej już około 6 tys. osób (najwięcej w Krakowie, Warszawie i Poznaniu). W naszym województwie z e-wizyt skorzystało już 162 osoby (Oddział ZUS w Jaśle – 44, Oddział w Rzeszowie – 118).

  Usługa E-wizyty została uruchomiona 19 października. Od 4 listopada można skorzystać z takich usług w całej Polsce. Dzięki e-wizytom w bardzo prosty sposób każdy może porozmawiać z naszymi pracownikami i załatwić szereg spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Nie wymaga osobistej obecności w placówce ZUS. Jest to również ważne udogodnienie, szczególnie w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

  Z tej szybkiej i bezpiecznej formy kontaktu w rzeszowskim Oddziale ZUS skorzystało więcej osób, niż w Oddziałach w Szczecinie, Częstochowie, Toruniu czy Olsztynie. Z e-wizyt w jasielskim Oddziale, skorzystało z kolei więcej klientów niż chociażby w Elblągu czy Gorzowie Wielkopolskim. Na Podkarpaciu podczas e-wizyt najczęściej korzystano z zakresu tematycznego dotyczącego emerytur i rent, zasiłków, spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz potwierdzenia profilu PUE.

  Aby zarezerwować e-wizytę trzeba wejść na stronie www.zus.pl w link do umawiania zdalnych konsultacji. E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek, powinien być to oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy.

  W trakcie rezerwacji podaje się kod pocztowy, więc system podpowiada, w którym oddziale taką wizytę można umówić. Na e-wizytę można umówić się w dni robocze w godzinach 9:00-14:30. Dzień przed spotkaniem osoba, która umówiła się na e-wizytę w ZUS na wskazany podczas rejestracji numer telefonu otrzyma SMS z przypomnieniem o konsultacji. W dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem, otrzyma też maila z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS.

  Jeśli ktoś nie może skorzystać z umówionej e-wizyty albo już nie potrzebuje spotkania
  z pracownikiem ZUS, powinien w każdym momencie zrezygnować ze zdalnej konsultacji. Jeśli ktoś wie, że nie weźmie udziału w e-wizycie, powinien ją odwołać. Dzięki temu swoją sprawę w ZUS będzie mogła załatwić inna osoba.

  Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient ma pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -