12,4 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Deklaracja Młodzieżowych Rad Podkarpacia przyjęta przez Młodzieżowy Sejmik

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Młodzież z Podkarpacia dokonała podpisania Wspólnej Deklaracji Młodzieżowych Rad z województwa podkarpackiego z okazji Święta Niepodległości 11 listopada. Przyjęta Deklaracja była jednym z punktów ostatniej V sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Poruszone w dokumencie zostały m.in. kwestie edukacji, kultury oraz ochrony środowiska.

  W poczuciu troski o dobro wspólne oraz przyszłość Naszą, Naszych społeczności lokalnych i Ojczyzny postanawiamy w sposób czynny partycypować w życiu społecznym Naszych miejscowości, regionu oraz Ojczyzny

  – zaznaczają działacze Młodzieżowych Rad z Podkarpacia i Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, którzy brali udział przy sporządzaniu Deklaracji.

  Według nich, patriotyczny wydźwięk rocznicy odzyskania niepodległości jest doskonałą okazją do manifestacji postawy obywatelskiej młodzieży z Podkarpacia. Dlatego też jednym z ważnych punktów Deklaracji jest apel do wszystkich osób zabierających głos w debacie publicznej o przestrzeganie zasad kultury dyskusji oraz kierowanie się wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem. Jednoznacznie młodzież wyraziła dezaprobatę wobec wszystkich przejawów agresji w życiu społecznym
  i politycznym:

  Apelujemy do wszystkich polityków i stronnictw politycznych o tonowanie emocji, prowadzenie
  konstruktywnego dialogu oraz budowanie zgody i poczucia wspólnoty narodowej.

  Apelujemy do wszystkich osób zabierających głos w debacie publicznej o przestrzeganie zasad
  kultury dyskusji oraz kierowanie się wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem. Jednoznacznie
  wyrażamy dezaprobatę wobec wszystkich przejawów agresji w życiu społecznym i politycznym
  .

  Kolejnym ważnym punktem ostatniej sesji było wystąpienie Mileny Treli, jednej z liderów Akademii Przyszłości w Rzeszowie. W którym przedstawiła koncepcję działania Akademii, jako organizacji pomagającej dzieciom z zaniżoną samooceną i nie pewnych siebie. Dodatkowo Milena zachęcała do wzięcia udziału w realizacji idei jako wolontariusz lub darczyńca.

  Ostatnim punktem obrad był wybór nowego wiceprzewodniczącego oraz sekretarza Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Osoby dotychczas pełniące te funkcje zrezygnowały z powodów osobistych. Większością głosów nowym wiceprzewodniczącym wybrany został Jakub Szyszka, a sekretarzem Katarzyna Kiebała.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -