12,4 C
Rzeszów
piątek, 14 maja, 2021
+

  Innowacje biznesowe – Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na początku grudnia odbędzie się interesujące wydarzenie online przeznaczone m.in. dla przedsiębiorców, naukowców, inwestorów. Podczas Podkarpackiego Forum Nauki i Biznesu uczestnicy uzyskają informacje w zakresie Tworzenia nowych produktów, budowania rozwiązań w oparciu o europejskie i światowe trendy, kreowania innowacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

  Forum jest adresowane do przedsiębiorców, organizacji pracodawców, klastrów, uczelni wyższych, laboratoriów badawczych, naukowców i wynalazców, doktorantów, a całe wydarzenie do: inwestorów, przedstawicieli startupów, funduszy inwestycyjnych, studentów, kół naukowych. Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2020 br. (wtorek – środa). Będzie transmitowane przez Internet.

  Celem forum jest wspieranie współpracy przedsiębiorców i naukowców pod kątem kreowania innowacji i nowych badań oraz zmiany schematów funkcjonowania ich organizacji w czasie przyszłości spowodowanej epidemią koronawirusa. Dzięki praktykom i ekspertom z różnych branż przekażemy informacje, jak rozwinąć działalność, proces tworzenia nowych produktów i usług oraz budować rozwiązania bazujące na europejskich i światowych trendach. Wydarzenie ma być również swoistą platformą dialogu i integracji dla wszystkich adresatów forum

  – mówi Wojciech Fiksa, Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

  Przedsiębiorcy i naukowcy poznają również najnowsze inspiracje, ważne dla funkcjonowania ich organizacji w niedalekiej przyszłości.

  Dzień pierwszy, to Forum Nauka-Biznes. Ma na celu połączenie doświadczonych naukowców i przedsiębiorców oraz innowatorów z Podkarpacia, Polski i z zagranicy. Prelegenci przekażą dobre praktyki oparte na wartościowych radach i wskazówkach oraz studiach przypadku. Podczas drugiego dnia zaplanowano III Konferencję Innowacje – Pomiary – Akredytacje.

  Jej tematyka pozwoli na poznanie i wykorzystanie potencjału naukowo-badawczego laboratoriów zrzeszonych w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących. Wiedza, którą podzielą się eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Głównego Urzędu Miar, Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz UpWare IT Solution, usprawni relacje na liniach producent, laboratoria, rynek

  – mówi Anna Smyk, asystent koordynatora Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

  Forum odbędzie się online na specjalnej platformie. Oprócz wykładów, gdzie prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, uczestnicy będą mogli wziąć udział w networkingu, w sesjach Q&A z prelegentami, a także aranżować spotkania między sobą. Dla zainteresowanych wydarzeniem uruchomiono rejestrację na stronie wydarzenia: https://pfnib.pl/

  Organizatorem forum jest Podkarpackie Centrum Innowacji, które we współpracy z członkami Koalicji na rzecz Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów, przygotowuje oprawę merytoryczną wydarzenia. Uczestnictwo w Podkarpackim Forum Nauki i Biznesu jest bezpłatne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -