19,5 C
Rzeszów
wtorek, 16 sierpnia, 2022
+

  Udaremniono kolejny przemyt w Medyce

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na ukraińskim przejściu Medyka – Szeginie Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała podejrzany autokar. Okazało się, że znajdowały się w nim, przeznaczone na przemyt, zabytkowe książki i mapy, produkty lecznicze i papierosy. Wszystkie przedmioty zabezpieczono.

  Funkcjonariusze KAS dokonali kontroli autokaru, który jechał z Ukrainy do Szczecina. Prześwietlili pojazd, a wspierały ich czujne nosy psów służbowych Lucy i Cedry. W skrytkach, w przestrzeni ładunkowej, w podłodze a także za siedzeniem kierowcy ukryto prawie 35 tys. szt. papierosów; 1,8 tys. saszetek z produktem leczniczym na potencję, 31 książek i 2 mapy.

  fot. materiały prasowej KAS

  Do przemytu przyznali się kierowcy autokaru, 40 i 39-letni obywatele Ukrainy. Zatrzymany towar miał najprawdopodobniej trafić na teren UE.

  fot. materiały prasowej KAS

  Do postępowania, oprócz wykrytych przedmiotów, zatrzymano także autokar oraz 20 tys. zł na poczet kary, która grozi kierowcom. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

  źródło: YouTube
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -