poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Komunikat Rektora UR- zajęcia zdalne przedłużone do końca listopada

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego wydał dziś (12 listopada 2020 roku) komunikat dotyczący przedłużenia zajęć zdalnych do 29 listopada. Powodem są oczywiście kwestie zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i studentom podczas pandemii koronawirusa.

  Rektor UR prof. dr hab. Sylwester Czopek za pośrednictwem Facebooka poinformował o przedłużeniu terminu zajęć zdalnych. Jest to bezpośrednio związane z decyzją Rządu RP w tej sprawie. Zajęcia zdalne są niezbędnymi środkami w walce z wirusem SARS-CoV-2 , ponieważ umożliwiają zachowanie jak największego dystansu społecznego poprzez ograniczenie bezpośrednich kontaktów.

  Wszystkie zajęcia mają być prowadzone zdalnie do dnia 29 listopada z wykorzystaniem metod metod i technik kształcenia na odległość na wszystkich kierunkach z wyłączeniem zajęć praktycznych na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, fizjoterapii i ratownictwie medycznym.

  Nauczyciele akademiccy, którzy prowadzą zajęcia ze studentami VII semestrów studiów inżynierskich mogą dokonać złożenia wniosku do dziekana kolegium. Dziekan na możliwość, aby wówczas wyrazić zgodę na prowadzenie w siedzibie Uczelni konsultacji i badań naukowych koniecznych do przygotowania pracy dyplomowej z zachowaniem reżimu sanitarnego.

  Zajęcia w ramach kształcenia doktorantów, na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia są realizowane do 29 listopada 2020 r. w formie zdalnej.

  Praktyki zawodowe mogą być realizowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem o ile umożliwia to podmiot, w którym jest ona odbywana.

  Biblioteka UR będzie zamknięta dla czytelników do 29 listopada 2020 roku. Dostęp do zbiorów bibliotecznych (w formie skanów) będzie możliwy poprzez złożenie zamówienia za pośrednictwem formularza online, umieszczonego na stronie BUR.

  W siedzibie UR mogą być prowadzone badania naukowe z zachowaniem reżimu sanitarnego.

  Administracja UR w okresie do 29 listopada 2020 r. wykonuje zadania w trybie dyżurowym lub rotacyjnym zapewniającym funkcjonowanie Uczelni.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com