piątek, 19 kwietnia, 2024
+

Wrócili z tarczą – sukcesy młodych sportowców z UR

Kinga Skowron

Pomimo trwającej pandemii sportowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego nie poddają się w spełnianiu swoich marzeń. Przedstawiciele UR wzięli udział w dwóch mistrzostwach Polski: z dziedziny wioślarstwa i pływania. Młodzi powrócili z zawodów uzyskując osiągnięcia zarówno indywidualne jak i grupowe.

Przedstawiciele UR brali już wcześniej udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim, ale w tym roku po raz pierwszy w historii reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyła medale. W kategorii Uniwersytetów drużynowo zawodnicy wywalczyli srebrny medal. Dodatkowo, Piotr Kotyla zdobył I miejsce w kategorii UNI, a w klasyfikacji generalnej był szósty. Mistrzostwa trwały od 7 do 8 października 2020 roku. Chęć udziału w imprezie wyraziło blisko 340 zawodniczek i zawodników reprezentujących 36 uczelni.

W dniach 6-8 listopada tego roku w Poznaniu odbyły się kolejne Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu. Biuro  ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego  reprezentował student IV roku na Kierunku mechatronika – Dominik Dendura. Drugi utytułowany pływak Mateusz Zięba nie wziął udziału w tych zawodach z powodu choroby.  Dominik Dendura podczas mistrzostw zdobył dwa medale: złoty  na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz srebrny na dystansie 50 m tym samym stylem.  Zawodnikiem podczas  zawodów opiekował się trener Artur Szymański.  Student na co dzień trenuje w sekcji pływackiej BON UR  pod okiem trenerów Iwony Tabaczek-Bejster i Artura Szymańskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!