środa, 21 lutego, 2024
+

  Wrócili z tarczą – sukcesy młodych sportowców z UR

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pomimo trwającej pandemii sportowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego nie poddają się w spełnianiu swoich marzeń. Przedstawiciele UR wzięli udział w dwóch mistrzostwach Polski: z dziedziny wioślarstwa i pływania. Młodzi powrócili z zawodów uzyskując osiągnięcia zarówno indywidualne jak i grupowe.

  Przedstawiciele UR brali już wcześniej udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim, ale w tym roku po raz pierwszy w historii reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyła medale. W kategorii Uniwersytetów drużynowo zawodnicy wywalczyli srebrny medal. Dodatkowo, Piotr Kotyla zdobył I miejsce w kategorii UNI, a w klasyfikacji generalnej był szósty. Mistrzostwa trwały od 7 do 8 października 2020 roku. Chęć udziału w imprezie wyraziło blisko 340 zawodniczek i zawodników reprezentujących 36 uczelni.

  fot. fanpage Uniwersytetu Rzeszowskiego na Facebooku

  W dniach 6-8 listopada tego roku w Poznaniu odbyły się kolejne Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w Pływaniu. Biuro  ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego  reprezentował student IV roku na Kierunku mechatronika – Dominik Dendura. Drugi utytułowany pływak Mateusz Zięba nie wziął udziału w tych zawodach z powodu choroby.  Dominik Dendura podczas mistrzostw zdobył dwa medale: złoty  na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz srebrny na dystansie 50 m tym samym stylem.  Zawodnikiem podczas  zawodów opiekował się trener Artur Szymański.  Student na co dzień trenuje w sekcji pływackiej BON UR  pod okiem trenerów Iwony Tabaczek-Bejster i Artura Szymańskiego.

  fot. strona internetowa Uniwersytetu Rzeszowskiego

   

  Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com