20,6 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  KAS zachęca do załatwiania spraw urzędowych bez wychodzenia z domu

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom KAS prosi aby załatwiać sprawy z urzędem skarbowym bez wychodzenia z domu, a konieczną wizytę umówić wcześniej.

  Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przypomina, że urzędy skarbowe realizują swoje zadania tak jak dotychczas i zachęca ze względu bezpieczeństwa do korzystania ze zdalnych form kontaktu.

  Urząd daje możliwość załatwiania spraw z zakresu podatków oraz cła za pomocą Internetu bez wychodzenia z domu.

  Jeśli jednak wizyta osobista jest konieczna, należy zarezerwować ją wcześniej na stronie podatki.gov.pl lub umówić się telefonicznie.

  „Obecna sytuacja epidemiczna wymaga od Krajowej Administracji Skarbowej, aby zapewnić klientom i pracownikom jak największy komfort załatwiania spraw urzędowych przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Apeluję, by jak najwięcej spraw załatwiać online, zwłaszcza że możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie. Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem przez Internet lub telefonicznie. Dzięki temu skutecznie zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych”

  – mówi Szef KAS Magdalena Rzeczkowska.  

  Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online przedsiębiorcy i wszyscy podatnicy w jednym miejscu znajdą m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej. Pamiętaj: w razie problemów z odnalezieniem interesującej sprawy, można napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

  Sprawne rozliczanie podatków lub korekty bez wizyty w urzędzie skarbowym umożliwiają również znane e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki.gov.pl.

  Więcej informacji na temat rozliczeń znajduje się na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowych i urzędów skarbowych.

  Informacji podatkowych i celnych przez telefon udziela także Krajowa Informacja Skarbowa:

  ·       22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)

  ·       801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

  ·       +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

  od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

  Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail należy skorzystać z opcji zadaj pytanie na podatki.gov.pl.

  W wyjątkowych sytuacjach, w których nie można załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym – pod warunkiem jej wcześniejszego umówienia. Wizytę w urzędach skarbowych można umawiać telefonicznie pod numerami urzędów skarbowych, które są dostępne na ich stronach internetowych.

  Ponadto, już 16 listopada ruszy w województwie podkarpackim nowa usługa, która umożliwi umówienie wizyty za pomocą elektronicznego formularza na podatki.gov.pl. Będzie można umawiać się na wizytę w terminie począwszy od 17 listopada. Do tego czasu wizytę można umówić wyłącznie telefonicznie.

  Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. KAS prosi o stosowanie się do zaleceń zamieszczonych w siedzibach urzędów.

  Wszystkie dane kontaktowe urzędów w woj. podkarpackim dostępne są pod adresem www.podkarpackie.kas.gov.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -