niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Listopadowe spektakle w Teatrze Przedmieście

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Teatr Przedmieście w Rzeszowie (ul. Reformacka 4) zaprasza do udziału w listopadowych spektaklach ,,Faust” oraz ,,Święto”.

  Spektakle odbędą się w terminach:

  7 listopada godz. 19.00 – „ŚWIĘTO” 
  11 listopada godz. 19.00 – „FAUST”

  ŚWIĘTO
  Bohater sztuki to człowiek pogubiony, miotający się między kochankami, rodzicami tradycjonalistami i księdzem. Każdy chce wrzucić na jego plecy bagaż własnych oczekiwań, ale w nim tkwi mały chłopiec, który, choć pragnie akceptacji i miłości, to jednak nie potrafi, nie chce tego bagażu dźwigać. Frustrację znieczula alkoholem. Kradzione jabłka z parafialnego sadu naznaczyły go grzechem na całe życie, niczym kęs biblijnego jabłka z rajskiego drzewa.
  Sztuka zderza ze sobą świat zdesakralizowany i święty, czas zabawy i modlitwy, a także pokazuje „biednego” człowieka i jego skomplikowaną naturę, sprzeczności, namiętności, które rozsadzają go od wewnątrz. Bohater zmaga się z własną pamięcią, przywołuje z przeszłości kolejne osoby i zdarzenia, stawia pytania o sens życiowych wyborów. Fragmenty z powieści „Kamień na kamieniu” wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego stały się podstawą do rozważań o miłości, przemijaniu, śmierci, Bogu i człowieku.
  Tekst: Wiesław Myśliwski, na podstawie książki „Kamień na kamieniu”
  Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
  Muzyka: Jakub Adamski, Maria Szczepańska
  Występują: Aneta Adamska-Szukała, Monika Adamiec, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Iwona Błądzińska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

  fot. materiały prasowe organizatorów

  FAUST
  Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, po autorskiej interpretacji powieści Thomasa Manna „Józef i jego bracia” w spektaklu „Podróż” i po kultowym dramacie „Dybuk” Szymona An-skiego Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki.  W naszym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów. W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka. Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem,  pragnie  konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą,  jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi…
  reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska – Szukała
  scenografia: Aneta Adamska -Szukała, Paweł Sroka
  muzyka: Jakub Adamski
  występują: Aneta Adamska – Szukała, Monika Adamiec, Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

  fot. materiały prasowe organizatorów

  Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 667714730. Ilość miejsc ograniczona.

  Cena jednego biletu wynosi 40 zł.

  Widzowie są proszeni o zabranie ze sobą maseczek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com