0 C
Rzeszów
czwartek, 1 grudnia, 2022
+

  Pilne! Ostatni dzień głosowania na Budżet Obywatelski. Zagłosuj online.

  Polecamy

  Sławomir Nosal
  Sławomir Nosal
  Redaktor Sławomir Nosal Szef działu Kultury i Ekologii Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Dziś już ostatni dzień głosowania na Rzeszowski Budżet Obywatelski. Głosowania można dokonać tutaj.

  Społeczni Strażnicy Drzew polecają głosowanie na następujący projekt

  Kategoria I, nr projektu 4
  Zazieleńmy Rzeszów! Zasadzenie 100 drzew na każdym osiedlu!
  Już tylko do 2 listopada będzie można głosować w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim. Będziecie mogli wybrać nasz projekt na zasadzenie drzew w Rzeszowie.

  CEL PROJEKTU
  Projekt ma na celu nasadzenie na każdym osiedlu Rzeszowa 100 drzew, czyli w sumie dałoby to liczbę 3200 nowych roślin w mieście. Miejscami realizacji byłyby wszelkiego typu nieużytki, trawniki, klomby, ale też parki i inne tereny zieleni. O miejscach nasadzeń będą decydować Rady Osiedli Rzeszowa w porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskej. Mieszkańcy mogliby składać swoje propozycje miejsc Radom Osiedli i dodatkowo uczestniczyć w nasadzeniach. To pozwoli zmniejszyć koszty związane z realizacją, a z drugiej strony pozwoli zintegrować mieszkańców. Dzieci miałyby okazję do żywej edukacji przyrodniczej.


  Zabudowa miasta staje się coraz bardziej zwarta, nie zawsze pamięta się o zapewnieniu odpowidniej ilości roślinności względem miejskich zabudowań. Z roku na rok obserwujemy zmiejszanie liczby drzew na terenie miasta, co negatywnie wpływa na komfort życia mieszkańców. Drzewa dają nam cień, redukują hałas, absorbuja zanieczyzczenia i dają życiodajny tlen.Głosowanie przeprowadza się w formie:
  1. elektronicznej: za pośrednictwem elektronicznej karty do głosowania, zamieszczonej na stronie internetowej https://rbo.erzeszow.pl/voting/welcome2. papierowej: za pośrednictwem karty go głosowania, możliwej do pobrania z BIP-u, bądź w punkcie do głosowania, wrzuconej osobiście do urny w punkcie do głosowania, po weryfikacji tożsamości osoby głosującej, przeprowadzonej przez pracownika Urzędu Miasta Rzeszowa, na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

  Wydarzenie na facebooku!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com