poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Konferencja Platformy Obywatelskiej – mocna krytyka działań obecnego rządu

  Polecamy

  Paulina Gałuszka
  Paulina Gałuszka
  Fotograf / Redaktor / Dziennikarz - KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Nie zajmujcie się polityką, nie zajmujcie się samymi sobą, zajmujcie się mieszkańcami” – apelowali Liderzy Platformy Obywatelskiej na konferencji w Rzeszowie.

  Wczoraj (29.10.2020) na ul. 3 Maja w Rzeszowie odbyła się konferencja Platformy Obywatelskiej. Członkowie PO odnieśli się do trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w naszym kraju twierdząc, że rząd nie przygotował się do drugiej fali zarażeń.

  Aktualna sytuacja pokazuje jedynie nieodpowiedzialne działania władzy rządzącej której skutki mogą zostać nieodwracalne. Zmagania z korona wirusem w Polsce pokazały jak rządzący podchodzą do bezpieczeństwa życia człowieka – jak mówił na konferencji prasowej Zdzisław Gawlik.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Zdaniem przedstawiciela partii czas na przygotowanie się do drugiej fali pandemii został zmarnowany.

  Mieszkańcy Podkarpacia mają prawo do bezpiecznego funkcjonowania i do zabezpieczenia opieki zdrowotnej, przecież płacimy składki. Nie możemy tego czasu zmarnować, najważniejsze jest zdrowie i życie mieszkańców – apelowała na konferencji Krystyna Skowrońska.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Przedstawiciele klubu Platformy Obywatelskiej zwrócili się do wojewody podkarpackiego żądając, by zaczęto podejmować działania, które będą pomagać osobom potrzebującym oraz o to żeby każdy mieszkaniec został poinformowany w jaki sposób taką pomoc otrzyma.

  Obecna na konferencji posłanka PO Joanna Frydrych odniosła się do protestów po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

  Rząd w sposób nieodpowiedzialny, w tak trudnym okresie, w którym lawinowo rośnie liczba zachorowań, podejmuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. W sprawie, która nie jest pilna. Jarosław Kaczyński działa na szkodę zdrowia i życia obywateli bo wiadomo, że kobiety gdy zabiera się im prawo wyboru wyjdą na ulice i będą o nie walczyć – mówiła posłanka.

  fot. Kurier Rzeszowski


  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com