środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Powstał portal z ofertą rynkowych usług badawczych dla firm

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za sprawą Podkarpackiego Centrum Innowacji została uruchomiona platforma IT z informacjami o wyposażeniu i możliwościach badawczych laboratoriów uczelnianych i komercyjnych z regionu. Mogą skorzystać z niej firmy, które chcą dokonać szybkiego i pewnego wykonania analiz prototypu, materiału lub produktu.

  Po udanej integracji rozproszonych laboratoriów w Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących PCI zrobiło kolejny krok tworząc specjalny serwis internetowy. Dzięki temu każda firma uzyskała łatwy dostęp do informacji, gdzie może wykonać niezbędne testy i oceny dla własnych podzespołów czy też wyrobów gotowych.

  Rozwiązanie takie było oczekiwane od dawna przez przedstawicieli przemysłu. Na portalu każdy przedsiębiorca zainteresowany zleceniem określonych badań i testów oraz wzorcowań sprzętu badawczego łatwo sprawdzi, która jednostka świadczy takie usługi oraz gdzie będzie mógł je wykonać. Może także wygenerować zapytanie ofertowe, które błyskawicznie dotrze do laboratoriów i PCI. Przedsiębiorca otrzyma w odpowiedzi oferty z ceną usługi i terminem realizacji – mówi Anna Smyk, asystent koordynatora PSLBiW.

  W przypadku braku poszukiwanego badania, przedsiębiorca może pozostawić na portalu informację z wytycznymi czego dokładnie potrzebuje. W ten sposób PCI otrzyma informację zwrotną z rynku, jakich usług badawczych brakuje w regionie. Sygnały te będą wykorzystane podczas budowy Podkarpackiego Centrum Badań i Certyfikacji, które uzupełni ofertę laboratoriów znajdujących się w sieci.

  Portal zrzesza różne jednostki. To podmioty państwowe i prywatne, laboratoria badawcze i wzorcujące, akredytowane i nieakredytowane, duże i renomowane jednostki oraz małe, prywatne laboratoria o wąskich specjalizacjach. Jest to również forum współpracy profesjonalistów i naukowców z różnych dziedzin pracujących w laboratoriach regionu.

  – Celem portalu jest promowanie rynkowych ofert przygotowanych przez laboratoria dla podkarpackiego biznesu. Zależy nam na tym, aby laboratoria dysponujące profesjonalnym wyposażeniem mogły świadczyć specjalistyczne usługi dla przedsiębiorstw. To również szansa dla samych laboratoriów na pozyskanie klientów w regionie, kraju czy też zagranicą. Wspólne działanie jednostek w ramach portalu, przyniesie wymianę cennych doświadczeń i wiedzy oraz tworzenie oferty usług na realizację zleceń niemożliwych do wykonania przez jedno laboratorium – wymienia korzyści dr inż. Roman Tabisz, koordynator PSLBiW.

  Dzięki platformie IT, laboratoria otrzymały możliwość współpracy z biznesem. To szansa, by wykorzystać zaangażowanie wysokokwalifikowanej kadry oraz unikalnej aparatury badawczej. Oferta portalu ma zachęcić przedsiębiorstwa i zakłady, by zlecały potrzebne badania i testy instytucjom działającym w naszym regionie. Do portalu mogą przystąpić kolejne laboratoria z regionu, które przygotują rynkową ofertę swoich usług badawczych.

  Firmy zainteresowane skorzystaniem z oferty programu mogą odnaleźć informacje na stronie internetowej: https://badania.pcinn.org/oferta-labolatori%c3%b3w.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com