1,8 C
Rzeszów
sobota, 28 listopada, 2020

Podaruj kino Zorza na Mikołaja

Kino Zorza organizuje kolejną akcję voucherową. Organizatorzy wyrażają wdzięczność wobec wszystkich, którzy zaangażowali się w poprzednią zbiórkę. Tym razem zachęcają do...
+

  Powstał portal z ofertą rynkowych usług badawczych dla firm

  Polecamy

  W Tyczynie powstanie Dom Dziecka i Młodzieży!

  Powiat Rzeszowski szuka wykonawcy robót budowlanych, polegających na adaptacji istniejącego budynku przy ul. Kościuszki w Tyczynie na potrzeby Domu Dziecka i Młodzieży....

  Mężczyzna, który się obnaża w Rzeszowie

  Od naszej czytelniczki otrzymaliśmy informację, że w Rzeszowie kilkukrotnie widziała mężczyznę, który obnażał się na przystanku na ul. Kotuli. Nasza czytelniczka jest...

  PILNE! Pożar budynku w Głogowie Małopolskim

  Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 16:00 na Ul. Bursztynowej, osiedlu Zabajka w Głogowie Małopolskim. Pożar wybuchł na poddaszu domu, doprowadzając do...

  Wypadek na A4 w Łące. Dwie osoby ranne! Objazd!

  Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Łąka w gminie Trzebownisko doszło do zdarzenia dwóch samochodów - informuje nas rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji...
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

  Za sprawą Podkarpackiego Centrum Innowacji została uruchomiona platforma IT z informacjami o wyposażeniu i możliwościach badawczych laboratoriów uczelnianych i komercyjnych z regionu. Mogą skorzystać z niej firmy, które chcą dokonać szybkiego i pewnego wykonania analiz prototypu, materiału lub produktu.

  Po udanej integracji rozproszonych laboratoriów w Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących PCI zrobiło kolejny krok tworząc specjalny serwis internetowy. Dzięki temu każda firma uzyskała łatwy dostęp do informacji, gdzie może wykonać niezbędne testy i oceny dla własnych podzespołów czy też wyrobów gotowych.

  Rozwiązanie takie było oczekiwane od dawna przez przedstawicieli przemysłu. Na portalu każdy przedsiębiorca zainteresowany zleceniem określonych badań i testów oraz wzorcowań sprzętu badawczego łatwo sprawdzi, która jednostka świadczy takie usługi oraz gdzie będzie mógł je wykonać. Może także wygenerować zapytanie ofertowe, które błyskawicznie dotrze do laboratoriów i PCI. Przedsiębiorca otrzyma w odpowiedzi oferty z ceną usługi i terminem realizacji – mówi Anna Smyk, asystent koordynatora PSLBiW.

  W przypadku braku poszukiwanego badania, przedsiębiorca może pozostawić na portalu informację z wytycznymi czego dokładnie potrzebuje. W ten sposób PCI otrzyma informację zwrotną z rynku, jakich usług badawczych brakuje w regionie. Sygnały te będą wykorzystane podczas budowy Podkarpackiego Centrum Badań i Certyfikacji, które uzupełni ofertę laboratoriów znajdujących się w sieci.

  Portal zrzesza różne jednostki. To podmioty państwowe i prywatne, laboratoria badawcze i wzorcujące, akredytowane i nieakredytowane, duże i renomowane jednostki oraz małe, prywatne laboratoria o wąskich specjalizacjach. Jest to również forum współpracy profesjonalistów i naukowców z różnych dziedzin pracujących w laboratoriach regionu.

  – Celem portalu jest promowanie rynkowych ofert przygotowanych przez laboratoria dla podkarpackiego biznesu. Zależy nam na tym, aby laboratoria dysponujące profesjonalnym wyposażeniem mogły świadczyć specjalistyczne usługi dla przedsiębiorstw. To również szansa dla samych laboratoriów na pozyskanie klientów w regionie, kraju czy też zagranicą. Wspólne działanie jednostek w ramach portalu, przyniesie wymianę cennych doświadczeń i wiedzy oraz tworzenie oferty usług na realizację zleceń niemożliwych do wykonania przez jedno laboratorium – wymienia korzyści dr inż. Roman Tabisz, koordynator PSLBiW.

  Dzięki platformie IT, laboratoria otrzymały możliwość współpracy z biznesem. To szansa, by wykorzystać zaangażowanie wysokokwalifikowanej kadry oraz unikalnej aparatury badawczej. Oferta portalu ma zachęcić przedsiębiorstwa i zakłady, by zlecały potrzebne badania i testy instytucjom działającym w naszym regionie. Do portalu mogą przystąpić kolejne laboratoria z regionu, które przygotują rynkową ofertę swoich usług badawczych.

  Firmy zainteresowane skorzystaniem z oferty programu mogą odnaleźć informacje na stronie internetowej: https://badania.pcinn.org/oferta-labolatori%c3%b3w.

  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA - Display/2/najnowsze_trendy-300-250

  Najnowsze artykuły

  Atak z użyciem noża w Rzeszowie

  Dzisiaj w Rzeszowie miał miejsce atak nożem, w wyniku którego dwaj studenci z Ukrainy zostali ranni. Stan jednego z nich jest poważny.

  Powszechny Spis Rolny na Podkarpaciu – konferencja wojewody

  Powszechny Spis Rolny 2020 dobiega końca. O jego realizacji w naszym województwie mówili dziś (27 listopada) podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa...

  Pożar domu w Kąkolówce

  Straż Pożarna w Błażowej poinformowała wczoraj (26 października) na swoim Facebooku o akcji gaszenia pożaru w Kąkolówce.

  HR ARENA – onlineowe spotkanie praktyków HR z całej Polski

  Dwa dni prelekcji, dwie ścieżki tematyczne – miękki i twardy HR, ponad dwadzieścia wystąpień uznanych ekspertów podczas drugiej edycji konferencji dla branży Human Resources - HR ARENA.

  Podaruj kino Zorza na Mikołaja

  Kino Zorza organizuje kolejną akcję voucherową. Organizatorzy wyrażają wdzięczność wobec wszystkich, którzy zaangażowali się w poprzednią zbiórkę. Tym razem zachęcają do...