1,8 C
Rzeszów
sobota, 28 listopada, 2020

Podaruj kino Zorza na Mikołaja

Kino Zorza organizuje kolejną akcję voucherową. Organizatorzy wyrażają wdzięczność wobec wszystkich, którzy zaangażowali się w poprzednią zbiórkę. Tym razem zachęcają do...
+

  Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Przyczyną koronawirus

  Polecamy

  W Tyczynie powstanie Dom Dziecka i Młodzieży!

  Powiat Rzeszowski szuka wykonawcy robót budowlanych, polegających na adaptacji istniejącego budynku przy ul. Kościuszki w Tyczynie na potrzeby Domu Dziecka i Młodzieży....

  Mężczyzna, który się obnaża w Rzeszowie

  Od naszej czytelniczki otrzymaliśmy informację, że w Rzeszowie kilkukrotnie widziała mężczyznę, który obnażał się na przystanku na ul. Kotuli. Nasza czytelniczka jest...

  PILNE! Pożar budynku w Głogowie Małopolskim

  Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 16:00 na Ul. Bursztynowej, osiedlu Zabajka w Głogowie Małopolskim. Pożar wybuchł na poddaszu domu, doprowadzając do...

  Wypadek na A4 w Łące. Dwie osoby ranne! Objazd!

  Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Łąka w gminie Trzebownisko doszło do zdarzenia dwóch samochodów - informuje nas rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji...
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

  Zarząd Transportu Miejskiego poinformował 23 października za pomocą swojej strony internetowej o zmianie rozkładów jazdy komunikacji miejskiej od dnia 2 listopada br. Niektóre kursy zostały odwołane już od dnia dzisiejszego (26.10.2020). Powodem takiego stanu rzeczy jest sytuacja epidemiologiczna.

  Ze względu na ograniczenia obowiązujące obecnie w tzw. czerwonej strefie zdecydowanie zmniejszyła się liczba pasażerów w kursach porannych. Ma na to wpływ m.in. wprowadzenie zajęć zdalnych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz uczelniach wyższych. Wielu obywateli znajduje się na kwarantannie, a ponadto obowiązuje wiele inne ograniczeń w aktywności społecznej mieszkańców Rzeszowa.

  W związku z tym 2 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy 27 linii: 0B, 1, 2, 6, 7, 10, 11, 14, 17, 18, 19, 23, 25, 26, 27, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 42, 47, 48, 50, 55, 59. Wykaz kursów, które będą zlikwidowane znajduje się tutaj: https://ztm.rzeszow.pl/zmiana-rozkladow-jazdy-od-dnia-02-listopada-br/.

  Ponadto kurs linii 48 w dzień powszedni z godz. 17:40 w kier. Cienistej zostanie skrócony do przystanku Rejtana / Lwowska 02. Kursy linii 32 w dzień powszedni z godz. 21:45 w kier. Niepodległości oraz 22:30 w kier. Obr. Poczty Gdańskiej będą realizowane p. ul. Matuszczaka.

  Na liniach 0A, 0B, 18 i 19 planowane jest zmniejszenie ilości kursów w dni robocze w godz. 4.30 – 6.00 i od 18.00 do 24.00. Kursy poszczególnych linii realizowane będą co 30 min, a nie tak jak dotychczas naprzemiennie (takty) co 15 minut.

  W związku z wprowadzeniem przez KPRM, kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem, w tym ograniczeń w funkcjonowaniu szkół, z dniem 26 października br. do odwołania, nie będą realizowane w ramach linii komunikacji miejskiej kursy oznaczone literą „S” – kursuje w dni nauki szkolnej. Dotyczy to linii 0A, 0B, 12, 18, 19, 21, 34 i 50.

  Wciąż wzrasta liczba zakażeń COVID – 19, zatem Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do zakupu biletów komunikacji miejskiej za pośrednictwem:

  — sklepu internetowego ebilet.erzeszow.pl (bilety okresowe, elektroniczna portmonetka),

  — aplikacji mobilnych: GoPay, moBilet, SkyCash, MPay (bilety jednoprzejazdowe),

  — strony zbiletem.pl (bilety jednoprzejazdowe, okresowe),

  — biletomatów stacjonarnych i mobilnych (bilety jednoprzejazdowe, okresowe, elektroniczna portmonetka),

  — kasowników (bilety jednoprzejazdowe).

  W przypadku konieczności zakupu biletu w jednym z Punktów Obsługi Podróżnego korzystający z usługi proszeni są o dokonywanie płatności kartą płatniczą.

  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA - Display/2/najnowsze_trendy-300-250

  Najnowsze artykuły

  Atak z użyciem noża w Rzeszowie

  Dzisiaj w Rzeszowie miał miejsce atak nożem, w wyniku którego dwaj studenci z Ukrainy zostali ranni. Stan jednego z nich jest poważny.

  Powszechny Spis Rolny na Podkarpaciu – konferencja wojewody

  Powszechny Spis Rolny 2020 dobiega końca. O jego realizacji w naszym województwie mówili dziś (27 listopada) podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa...

  Pożar domu w Kąkolówce

  Straż Pożarna w Błażowej poinformowała wczoraj (26 października) na swoim Facebooku o akcji gaszenia pożaru w Kąkolówce.

  HR ARENA – onlineowe spotkanie praktyków HR z całej Polski

  Dwa dni prelekcji, dwie ścieżki tematyczne – miękki i twardy HR, ponad dwadzieścia wystąpień uznanych ekspertów podczas drugiej edycji konferencji dla branży Human Resources - HR ARENA.

  Podaruj kino Zorza na Mikołaja

  Kino Zorza organizuje kolejną akcję voucherową. Organizatorzy wyrażają wdzięczność wobec wszystkich, którzy zaangażowali się w poprzednią zbiórkę. Tym razem zachęcają do...