13,1 C
Rzeszów
czwartek, 17 czerwca, 2021
+

  Zmiana terminu Spacehacku

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną technologiczny hackathon, którego tematem jest szeroko rozumiany kosmos odbędzie się w dniach 6-8 listopada br. Impreza została przesunięta o dwa tygodnie. Zmianie ulega wyłączenie termin wydarzenia, niezmienna pozostaje formuła i nagrody.

  Konkurs miał odbyć się zgodnie z planem w dniach 23-25 października br, ale regulacje prawne i powody epidemiczne wykluczają obecnie przeprowadzenie konferencji i targów na terenach powiatów objętych strefami czerwonymi o najwyższych przyrostach zachorowań, a Spacehack miał być wydarzeniem towarzyszącym podczas Kongresu 590.

  Nowy termin został wyznaczony na 6-8 listopada br. Organizatorzy: PrimeBit Games SA. i Podkarpackie Centrum Innowacji dokonali zmian z powodów epidemicznych i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 października zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z zaistnieniem stanu epidemii.

  Byliśmy gotowi by sprawnie przeprowadzić nasz hackathon w terminie. Jak pokazuje liczba zarejestrowanych osób, temat szeroko rozumianego kosmosu jest bardzo interesujący. Decyzja o zmianie termin nie jest dla nas łatwa. Musimy zastosować się do nowych przepisów. Szanując jednak wytyczne musimy działać odpowiedzialnie

  – mówi Wojciech Fiksa Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

  Przesunięcie imprezy o 2 tygodnie znalazło pełne wsparcie i zrozumienie pośród partnerów Spacehacka. Wszystkie nagrody przewidziane dla uczestników zostają utrzymane. Dla najlepszych będą to nagrody pieniężne: I miejsce 8 000 zł, II miejsce 4 000 zł, III miejsce 2 000 zł. Nagrodą specjalną jest 3-dniowy pobyt w Habitat Lunares. To specjalistyczna baza kosmiczna i laboratorium, która służy do symulacji załogowych misji kosmicznych na Księżycu i Marsie. W bazie można także przeprowadzić spacery zbliżone do tych w przestrzeni kosmicznej.

  Wszystkie osoby i zespoły zarejestrowane do chwili obecnej, biorą udział w hackathonie zaplanowanym w dniach 6-8 listopada br. Najbliższy czas chcemy wykorzystać na skuteczną promocję wydarzenia, które ma charakter online. Poszukujemy także  nowych uczestników i atrakcyjnych inicjatyw towarzyszących. O wszystkich nowych tematach będziemy informowali na bieżąco na stronie internetowej

  – deklaruje Wojciech Fiksa z PCI.   

  Spacehack jest skierowany do ludzi z branży IT, tj. grafików, informatyków, programistów. Zadaniem jest stworzenie innowacyjnego rozwiązania z zakresu kosmonautyki dla tematów w jednej z trzech kategorii: robotyka i sztuczna inteligencja, aplikacje mobilne i webowe oraz gry (VR, symulatory).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -