piątek, 1 marca, 2024
+

  KAS przekazała kolejną partię alkoholu do dezynfekcji

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krajowa Administracja Skarbowa udzieliła wsparcia w walce z pandemią Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie. Przekazała kolejną partię alkoholu, który posłuży jako środek do dezynfekcji. W tym roku podkarpacka KAS przekazała na cele dezynfekcyjne już prawie 40 tys. litrów alkoholu etylowego.

  Przez ostatnie miesiące Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie udzieliła wsparcia bezpieczeństwu sanitarnemu kraju m.in. poprzez  przekazywanie alkoholu zatrzymanego podczas kontroli na cele dezynfekcyjne.

  Po zastosowaniu odpowiednich procedur alkohol może zostać przekazany nieodpłatnie, jako towar mający znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego. W laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu zostały przeprowadzone badania, które potwierdzają możliwość użycia tego alkoholu jako środka do dezynfekcji.

  W ostatnich dniach Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekazała na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie kolejną partię- ponad 550 litrów  alkoholu o stężeniu powyżej 86 %.  WSSE w Rzeszowie zajmie się jego dalszą dystrybucją do jednostek, które ze względu na specyfikę działania potrzebują dużych ilości środków do dezynfekcji budynków, pomieszczeń czy środków transportu.

  W sumie z magazynów podkarpackiej  KAS na walkę z pandemią przekazano już prawie 40 tys. litrów alkoholu na cele dezynfekcyjne. Jest to alkohol zatrzymany zarówno na granicy, jak też w ramach kontroli prowadzonych na terenie kraju.

  fot. archiwum KAS
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com