14 C
Rzeszów
czwartek, 25 lutego, 2021

The Freeborn Brothers wystąpią w ramach cyklu koncertów Estrada Studio Live

Kolejny koncert online w ramach Estrada Studio Live już 5 marca o godzinie 20.00. Tym razem gościem będzie zespół The Freeborn Brothers. Sami...
+

  Szpital polowy w G2A Arena? Rzecznik prasowy zaprzecza!

  Polecamy

  Karol Rębisz
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi /redakcja@kurierrzeszowski.pl
  - Reklama -

  Wtorkową opinią publiczną wstrząsnęła plotka, jakoby w G2A Arena – Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce – miał powstać szpital polowy. Nieoficjalne informacje przekazał portal nowiny24.pl.

  Rzecznik prasowy G2A Arena, Edyta Rzewuska, zaprzecza jakoby przestrzeń G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem miałaby zostać wykorzystana do stworzenia szpitala polowego:

  “Do nas żadna informacja oficjalna nie dotarła.”

  fot. Kurier Rzeszowski

  Poproszona o skomentowanie, czy możliwość stworzenia szpitala polowego w tym miejscu jest możliwa, odpowiedziała:

  “W związku z brakiem informacji oficjalnej, nie mogę skomentować tej sprawy. O wyborze miejsca na szpital polowy decyduje wojewoda w porozumieniu z ministrem zdrowia.”

  Możliwa, że ta informacja związana jest z wiadomością zamieszczoną przez portal Onet.pl. Według pozyskanych przez dziennikarzy Onetu informacji szpitale polowe mają powstać w każdym województwie. Takie informacje dla portalu przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Według niego w każdym województwie powstanie jeden (lub więcej) punktów na takie działania.

  Zostało natomiast potwierdzone powstanie szpitala polowego dla zakażonych COVID-19 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przyczyną jest wciąż rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna w Polsce.

  Patrząc na rozwój sytuacji obawiam się, że to mogą być tygodnie, jak nie miesiące, w których będziemy mieli użytą tę infrastrukturę w kilku miejscach Polski po to, aby zabezpieczyć zdrowie i życie Polaków – powiedział Müller.

  Rzecznik poinformował też, że rząd wysyła kontrolę wszędzie tam, gdzie sygnalizowane są nieprawidłowości w obsłudze chorych na COVID-19, żeby “zweryfikować, dlaczego takie rzeczy miały miejsce”.

  Nie powinno być takich sytuacji, dlatego, że w tej chwili jeszcze liczba miejsc w szpitalach, jeśli chodzi o możliwość hospitalizacji, jest zabezpieczona, to jest kwestia koordynacji, aby pacjenta do odpowiedniego szpitala przewieźć – mówił.

  Na razie brak jakichkolwiek informacji na temat tego kiedy szpital na Narodowym miałby zacząć działać. W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat możliwości budowania dodatkowych szpitali, lecz zaznaczył, że w pierwszej kolejności rozważana jest Małopolska i województwo mazowieckie.

  Zanim zaczniemy budować nowe szpitale, chociaż rzeczywiście nad takimi projektami pracujemy i robimy analizę biznesplanów już konkretnych przedsięwzięć, to pracujemy przede wszystkim nad tym, żeby efektywniej wykorzystywać tę infrastrukturę łóżkową, którą mamy. Szczególnie na poziomie powiatowych szpitali, które w tej chwili są tzw. poziomem pierwszym walki z COVID-em – poinformował minister.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -