czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Lokalna działalność stowarzyszenia Polska 2050

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lokalne struktury wspierające Szymona Hołownię utworzyły wojewódzkie oddziały stowarzyszenia Polska 2050. W strukturze działają wolontariusze oraz sympatycy byłego kandydata na prezydenta. Celem działaczy jest aktywność na rzecz Polski “demokratycznej, solidarnej, zielonej i bezpiecznej”.

  Stowarzyszenie czynnie angażuje się lokalnie. Przykładem jest chociażby wsparcie dla powodzian z Trzcinicy k. Jasła. 24 sierpnia wolontariusze przywieźli tam 1215 baniek wody niegazowanej oraz kilkadziesiąt zgrzewek półtoralitrowych butelek wody gazowanej. Po tragedii mieszkańcy zostali bowiem pozbawieni wody zdatnej do picia.

  źródło: materiały prasowe stowarzyszenia

  Inną dobroczynną akcją było wsparcie dla Zosi, ciężko chorej dziewczynki z województwa podkarpackiego, którą czeka kosztowna operacja. W akcję włączyli się także powodzianie z Trzcinicy.

  Lokalna ekipa dołączyła też do akcji “Gramy w kolory”, organizując zbiórkę rzeczową dla oddziału psychiatrii dziecięcej szpitala w Łańcucie. “Gramy w kolory” to ogólnopolska akcja Stowarzyszenia Polska 2050 polegająca na zbiórce niezbędnych dla polepszenia stanu oddziałów dziecięcych i młodzieżowych szpitali psychiatrycznych. Wolontariusze z Podkarpacia zbierali m.in. gry, przybory, instrumenty i książki od 21 września do 10 października.

  Na rzecz ekologii od kilku tygodni działają wolontariuszki z Mielca. Szyją eko-woreczki, tj. woreczki wielorazowego użytku na owoce i warzywa, ograniczające zużycie torebek foliowych w trakcie zakupów. Tak jak w innych województwach, materiały pochodzą w 100% z recyklingu, są to nieużywane już firany i firanki, które dostarczają szyjącym inni wolontariusze. W ramach akcji Sprzątania Świata i we współpracy z Leśnictwem Rymanów, 12 września odbył się ekospacer w powiecie krośnieńskim, wolontariusze sprzątali także Las w Targowiskach.

  Stowarzyszenie zajmuje się również wsparciem wobec zwierząt. 13 września wolontariusze z powiatu mieleckiego, we współpracy ze Stowarzyszeniem “Zwierzoluby Mielec” zorganizowali spacer z psami ze schroniska „Czekadełko”. Akcja miała nie tylko wesprzeć schronisko i jego pracowników, ale także zwrócić uwagę na los porzuconych zwierząt. Powielając pomysł, wolontariusze organizowali jeszcze podobne spacery m.in. w: Mielcu, Przemyślu i Krośnie. W ostatnich dniach wsparli Ośrodek Adopcyjny ARKA w Przemyślu, dla którego przekazali aż tonę karmy suchej i mokrej. 

  źródło: materiały prasowe stowarzyszenia

  Struktury stowarzyszenia Polska 2050 w woj. podkarpackim są obecne już w każdym powiecie. W skład zarządu regionalnego wchodzą Anna Trojnacka (liderka główna), Adam Bardziński i Tomasz Gankiewicz. W gronie koordynatorów celowych są: Marcin Jurzysta (polityka), Sebastian Żak (powiaty), Anita Szpunar (rekrutacja), a także Justyna Barwinek i Krzysztof Łoboś (akcje spoleczne), których wspierają koordynatorzy powiatowi. Gabriela Polan odpowiada za regionalną koordynację portalu Pomocni.info. Jest to ogólnopolska baza powstała jeszcze w kampanii prezydenckiej. Skupia sprawdzone lokalizacje do uzyskania konkretnej pomocy w czterech obszarach: finansowym, psychologicznym, prawnym i rzeczowym, działa na podstawie geolokalizacji. To projekt, który Hołownia kierował do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, szczególnie po ogłoszeniu pandemii.

  źródło: YouTube

  Od 5 października rozpoczął się oficjalny nabór nowych członków stowarzyszenia. Jest to efekt przyjęcia statutu, który został  wypracowany wspólnie z wolontariuszami. Proces naboru będzie miał charakter kaskadowy, wszelkie informacje są dostępne na www.polska2050.pl.

  Ponadto, Szymon Hołownia zainaugurował na konferencji akcję rozdawania maseczek, w które zaangażują się regionalne oddziały stowarzyszenia. Akcja działa pod nazwą #2050maseczek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com