niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Jak skutecznie przygotować się do hackathonu?- warsztaty z ekspertem z Meksyku

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpackie Centrum Innowacji organizuje dziś (20.10.2020) webinar z Eweliną Ferchow. Zaproszony gość to światowy ekspert w dziedzinie innowacji z Instytutu Technologicznego w Monterrey. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się o korzyściach oraz wyzwaniach, jakie generują maratony projektowania. Ekspert podzieli się także dobrymi praktykami w temacie pracy zespołów podczas hackathonów.

  Webinar ma na celu przygotować uczestników przed Spacehackiem – technologicznym hackathonem, którego tematem jest szeroko rozumiany kosmos. Jest on organizowany w dniach 23-25 października br. przez Podkarpackie Centrum Innowacji we współpracy z PrimeBit Games SA.

  Maraton projektowania ukierunkowany jest na realne wyzwania. Firmy poszukują innowacji, potrzebują rozwiązań, nowych produktów i ulepszeń. Niestety, brakuje im często odpowiedniej przestrzeni w której kreatywni pracownicy firmy razem z ekosystemem zewnętrznym mogliby tworzyć i testować rozwiązania w kreatywny i szybki sposób. Takie możliwości stwarzają właśnie hackathony, podczas których pracują efektywnie interdyscyplinarne zespoły ludzi z różnych dziedzin – mówi prof. Ewelina Ferchow z Instytutu Technologicznego w Monterrey.

  Profesor Ferchow pracuje w Meksyku od 2008 r. jako wykładowca akademicki i profesor uczelniany. W Monterrey rozwija strefę biznesu, innowacji oraz nauki. Na uczelni pełniła min. funkcję dyrektor Innowacji i Rozwoju Inżynierii, kierowała Katedrą Wielodyscyplinarności Innowacji. Od 2012 r. uczestniczy w kreowaniu nowatorskiego kierunku nauki, inżynierii innowacyjności i rozwoju. Prof. Ferchow jest także dyrektorem i współprojektantką przestrzeni InnovAction Gym w Campusie Monterrey, a także Narodowym Liderem Innowacyjności w Meksyku.

  Podczas webinaru, uczestnicy dowiedzą się m.in. jak budować zespół na hackathon, jak dobierać osoby do zespołu, kto powinien przewodzić grupie, jak prawidłowo planować i rozdzielić pracę. Profesor Ferchow opowie również jak umiejętnie wykorzystać czas podczas hackathonu, w jaki sposób przygotować się do prezentacji finałowej, aby dobrze sprzedać swój pomysł oraz, że warto ustalić od początku co jest najważniejsze wygrana czy dobra zabawa.

  Udział w webinarze z Eweliną Ferchow jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu w dniu 20 października br. (wtorek), o godz. 18:30 należy zapisać się i połączyć poprzez GetResponse.

  Rejestracja: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/jak-przygotowac-sie-do-hackathonu   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com