poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Kolejny protest rolników w Rzeszowie już w najbliższą środę

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rolnicy ogłaszają na Facebooku kolejny protest w ramach wprowadzenia przez rząd tzw. ,,Piątki dla zwierząt”. Odbędzie się on 21.10.2020 roku (najbliższa środa).

  Według informacji podanych na Facebooku rolnicy mają rozpocząć protest o godzinie 11:00 pod Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie (ul. Grunwaldzka 15). Wydarzenie ma potrwać do ok. godziny 15.

  Zdaniem organizatorów ustawa tzw. ,,Piątka dla zwierząt” prowadzi w praktyce do likwidacji perspektywicznych branż polskiego rolnictwa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na zaistniałą sytuację. Nie wyrażają oni zgody na prowadzenie procesów legislacji, który odbywał się bez konsultacji ze stroną rolniczą.

  ,,Nasz opór jest stały i nieustanny. Nie cofniemy się z naszego stanowiska, a jest ono takie iż oczekujemy całkowitego wyrzucenia tej ustawy na legislacyjny śmietnik. W innym przypadku blokady i protesty będą przybierać na sile, a politycy gdziekolwiek się nie pojawią będą uświadamiani przez nas o tym że podnieśli rękę na swojego żywiciela-dosłownie i w przenośni” – można przeczytać w opisie wydarzenia na Facebooku.

  Organizatorami wydarzenia są: Tomasz Buczek, Ruch Narodowy i Ruch Narodowy Podkarpacie.

  Przypominamy, że rolnicy odnoszą się negatywnie wobec procedowanej w parlamencie ustawie o ochronie zwierząt. W ramach projektu ma zostać wprowadzony m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, a ubój rytualny ma być możliwy tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

  źródło: https://www.facebook.com/TomaszBuczekRN/photos/gm.260760455346760/1716056361904817/
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com